Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Allergiára valami bevált módszer?

Allergiára valami bevált módszer?

Figyelt kérdés
19 éves vagyok, kicsi korom óta allergiás a poratkára. Főút mellett lakunk, szóval rengeteg a por, akármennyit takarítok, nem tudom elkerülni. Sajnos az évek múltával egyre durvább az allergiám, ma már odáig fajult, hogy reggeltől estig, az év minden egyes napján fújom az orrom. Próbáltam már rengeteg féle gyógyszert, természetgyógyászati szereket, némelyik jó volt pár hétig, hónapig, aztán már az sem hatott. Most már semmit nem tudok tenni, még a gyógyszerek sem hatnak. Valakinek volt olyan módszer, amivel sikerült a mindennapos allergiát kezelni?
2011. febr. 3. 14:49
 1/2 anonim ***** válasza:

Hm, kicsit furcsának tűnik nekem, amit írsz. A poratka egy állat, annál több van belőle, minél több kajához jut. De nem homokot eszik, hanem szerves anyagokat - például az emberről lehámló hámsejteket. Nem értem, mi köze ennek a főúthoz. Nem lehet, hogy más fajta allergiád is van?


A másik dolog, ami felmerült bennem, hogy talán nem gondoltál minden porforrásra. A függönyöket, szőnyegeket, terítőket is gyakran mosod? Az én szobámban ezért sincs függöny. Milyen párnád és takaród van? Állítólag az atkamentes huzatú párna igen jó, de ha az nincs, akkor azért a tolltöltetűnél jobb a szintetikus töltetű.


A harmadik meg a takarítás. Lehet, hogy pont a takarítással vered fel a port és attól haldokolsz utána. A söprögetés és a száraz portörlés nagyon felkavarja a port. Nekünk atkaszűrős porszívónk van, ami direkt porallergiásoknak jó, de én utálok porszívózni, inkább gyakran mosok fel (olyan gyakran, hogy ne kelljen söpörnöm előtte).

2011. febr. 3. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Régi a kérdés, de hátha valakinek hasznos lesz a válasz: a szmogra vagy allergiás. A szmog sokkal nagyobb mértékben károsítja az egészséget, mint amennyire általában számolunk vele. Nem csak allergiát okozhat, hanem komplexen rombolja az egészségi állapotunkat, immunrendszerünket. Mint a cigi.

Legjobb gyógyszered a friss levegő, a növények illata. Amilyen gyakran csak lehet, menj ki a természetbe!

+Immunerősítés: pl. napi fél citrom levét meginni. Mozgás, pl. 2 naponta 1 óra.

Ill. létezik gyógynövénykúra is az allergia ellen: meglepő lehet, de a parlagfű friss hajtásainak fogyasztása segít az allergia megszüntetésében (nem csak tüneti kezelés), függetlenül attól, h mire vagy allergiás, porallergiára is működik. De ez csak abban az esetben igaz, ha a növény teljesen szmogmentes helyről származik. (Az ilyen növény a parlagfűallergiásokból sem vált ki semmilyen allergiás reakciót, csak akkor, ha szmoggal érintkezik.)

2013. febr. 13. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!