Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ha a rühesség már nem csak...

Ha a rühesség már nem csak apró pontokból áll hanem hatalmas sebekből az magától elmúlik vagy azt is kezelni kell?

Figyelt kérdés
2011. márc. 31. 09:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%
Nem ártana bőrgyógyász!Az már nagyon komoly dolog.
2011. márc. 31. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
kaptam rá krémet amit elvileg holnap kezdek el használni mert már legalább 2 hónapja járkáltam az orvosomhoz és ő ráfogta a piercingemre hogy biztos fém alergiám van de egyre csúnyább lett és már vérzik ha vakarom. Aggódom hogy nem fog elmúlni a krémtől. Valahol azt olvastam hogy 1-2 hónap múlva meghalnak a rühek ez igaz?
2011. márc. 31. 09:27
 3/11 anonim ***** válasza:

Csupán érdekelne, kutyától kaptad-e?


Nekünk most lehet, hogy rühes a kutyánk és úgy tudom emberre is átterjedhet, ezért érdekel.

2011. márc. 31. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Szerintem igen a kutyától mert velem alszik egy ágyban bár lefogom szoktatni
2011. márc. 31. 09:32
 5/11 anonim ***** válasza:

Akkor nem ártana kezelni a kutyát.

Tudom, nem ez volt a kérdés, csak most nálunk is ez van napirenden.

Még csak pár kis borsónyi területen látszik, de az orvos figyelmeztetett, hogy ha most nem kezdjük el a kezelést, akkor később egyrészt iszonyatos drága lesz a gyógykezelés, másrészről a kutya akár teljesen lekopaszodhat.

Makacs betegség a kutyáknál, igazából sosem irtódik ki, csak tünetmentessé lehet tenni.

Viszont én is úgy hallottam, hogy a kutya atkája az emberen nem él sokáig.

2011. márc. 31. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Rajtam már 2 hónapja van legalább, a köldökömtől kezdett de az ott elgennyedzik magának csak a fenekemnél iszonyatcsúnya bár már 3 napja nem viszket miután éjjel annyira vakartam hogy vérzett. A kutyára mit használjak? mert a bőrgyógyász arra semmit nem mondott
2011. márc. 31. 09:38
 7/11 anonim ***** válasza:

Azt állatorvos mondja meg.

Kutyákra is szokták használni a Novascabin nevű emberi gyógyszert, én azzal próbáltam először, nem is drága.

Látszólag elmúlt, de most újra előjött.


Persze egyáltalán nem biztos, hogy rühes a kutyád.

Ha az, akkor annak vannak látható jelei.

2011. márc. 31. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
sokat vakarózik mostanság, sötét fekete szűre van eddig is hullot úgyhogy azt nem tudom hogy most attól hullik hogy rühes vagy a szokásos szőr hullás. Egy két héten belül vittem volna nyiratni de hát szerintem nem fogom amég őt nem kezeltem le
2011. márc. 31. 09:45
 9/11 anonim ***** válasza:
Már nem azért de 2 hónap baromi sok idő.. Már régen kezelni kellett volna. Remélem nem mész emberek közé, még a végén megfertőzöl egy csomó embert.
2011. márc. 31. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Már nem azért, de hogy lehet a kutyával egy ágyban aludni???

Meg is érdemli, aki így tesz.Az egy állat, akár milyen tisztán is tartod, ha sétáltatod minden sz@rt összeszed az utcán, ha kertben van ott is.Örülj, hogy "csak" ezt szedted össze eddig...

2011. márc. 31. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!