Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Kb mennyibe kerülnek a glutén...

Kb mennyibe kerülnek a glutén mentes termékek?

Figyelt kérdés

Valószínűleg lisztérzékeny vagyok, de a diganózis májusban lesz meg. Aki lisztérzékeny meg tudja mondani, hogy lehet-e támogatást igényelni, ha igen hol és kb milyen összegűt fizetnek?

Valamint kb mégis milyen árban vannak a glutén mentes termékek és hol szoktad venni, havonta mennyi többletköltséggel jár?

Mindent tudni akarok.

26/L


Köszönöm


2011. ápr. 4. 14:01
 1/5 anonim ***** válasza:
[link] Itt minden gluténmentes,én idejártam,de nekem messze van,szerencsére én csak a tejre vagyok allergiás,de ilyen termékeket az én kerületemben is megtudom venni,főleg a tescoban.Sajnos minden elég drága.
2011. ápr. 4. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha már dolgozol, havonta jár 3900 Ft adójóváírás. Ezen kívül semmi támogatás nincs felnőtteknek. Viszont amíg nincs meg a diagnózisod, TILOS elkezdeni a diétát. A termékek (pontosabban a kenyérfélék, lisztek, édességek) drágák, főleg ha kis bioboltban veszed. A többi élelmiszer közül "csak" válogatni kell. Hová jársz dokihoz?
2011. ápr. 5. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha pesti vagy, akkor ott vásárolj majd, ahol az 1. válaszoló írta. Ott pl. 2 db zsemle 380 ft körül van, ami nagyon olcsónak számít. Máshol általában csak Schar márkájú zsemlét lehet kapni, ami kb 1000 ft (4 db)

Fél kiló kenyér 580 ft-tól kezdődik, de ez a legolcsóbb.

A tészta is nagyon drága. Szóval nem egyszerű. Lehet otthon is sütni kenyeret, de akkor olyan gépet vegyél, aminek van gluténmentes programja. Viszont így sem jön ki olcsóbban a kenyér.

Remélem, nem vagy lisztérzékeny, mert nem egyszerű így az élet(em).

Majd írd meg!

2011. ápr. 12. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Egy + ötlet az étrend színesítéséhez: a babáknak a tejpépek általában gluténmentesek (és a babakaják nagy része).

A tejpép a tejbegrízhez hasonlít, szerintem finom.

2011. ápr. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Már voltam biopszián és vérvételen is. Eredmény május 2-án lesz, akkor kell visszamennem a gasztroentreológiára.

Sopronban élek.

2011. ápr. 14. 13:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!