Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Köhögök és magas lázam van,...

Köhögök és magas lázam van, doki szerint pár nap múlva jobban leszek, de hogy lehetne házilag segíteni a gyógyulást?

Figyelt kérdés
Méz nincs itthon, szedem a köptetőt, neocitrant, utóbbitól kb fél-1 órára jobban vagyok, majd ugyanúgy elkezdek fázni stb. Már szerda óta ugyanúgy vagyok, semmi javulás...
2011. ápr. 22. 21:14
 1/8 anonim ***** válasza:
Meleg tea, propolisz (ez a legjobb), pálinka, sok pihenés
2011. ápr. 22. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem antibiotikum kéne. Fura dokid van. Menj vissza, mondd meg, hogy nem javulsz, írjon valamit.
2011. ápr. 22. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Pont mondta, hogy antibiotikumot nem ad, vegyek acc-t meg hasonlókat...
2011. ápr. 22. 21:21
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha a lázcsillapító nem véletlenül maradt ki a felsorolásból, akkor nem értem, miért csodálkozol. Acc köhögésre jó, de van, amivel nem szabad szedni, pl. köhögéscsillapítóval asszem. Neocitran stb se lázcsillapító. Vegyél be egy algopyrint v agy ha nálad használ a kalmopyrin is jó, aludd ki magad, reggelre jobb lesz. Meg igyál sokat.
2011. ápr. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem sem adott az előző orvosom először antibiotikumot. Hát baromi rosszul tette, így egy egyszerű vírussal szenvedtem két hétig. -.- Nem véletlenül írtam, hogy az "előző orvosom".. váltottam, mert nekem itt megingott a bizalmam. A mostani teljesen korrekt, ő elsőre adott gyógyszert. Ezek csak felületi kezelésre valók, Neocitrantól meg ezektől nem fog elmúlni...
2011. ápr. 23. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az antibiotikum csak baktérium ellen jó, vírusra nem...
2011. ápr. 23. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

És ha azt mondja a dokid, hogy ugorj a kútba, beleugrasz? Jó, sarkítok, de ez van: ők se tévedhetetélenek. Az én dokim se ad antibigyót szívesen, mert az se tesz jót, meg a szervezet sok mindenre képes. De mégiscsak én vagyok én, és én érzem, hogy mekkora a baj. Szabályosan könyörögnöm kell néha egy hét lázas szenvedés után antibigyóért, és mikor végre ad, és aznap estére már nem lázasodom be, akkor azért az megkönnyebbülés... lehet, hogy elmúlik mahgától, de mikor egy hete kínlódom, azért bevállalom a gyógyszert. Arról nem is beszélve, hány olyan eset volt, hogy "nekem volt igazam". Pl egyszer, mikor Multitabs Immunoval szeretett volna kezelni, kikönyörögtem az antibiotikumot, mert olyan rossziul voltam, hogy azt hittem, meghalok. Végül kiderült, hogy középfül-homloküreg-arcüreg-tüdőgyulladás mixem volt...

Szóval az is számít, mit érzel te... Ha te azt érzed, nem javulsz, és nem bírod, tessék kisírni a gyógyszert. Nyilván lehet, hogy valóban meggyógyulsz, régen is meggyógyultak az emberek bogyó nélkül... de nekik nem volt választásuk, mert nem volt antibiotikum. Most meg van, és nem kell feleslegesen szenvedni.


Na, ezzel csak annyit akartam, hogy ha rosszul vagy, igenis kérj valami gyógyszert, kivizsgálást.

De remélem, már jobban vagy, és nincs rá szükség :)


Kellemes ünnepeket!

2011. ápr. 23. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Kedden mindenképp megyek vissza dokihoz ha nem javulok mivel most is lázas vagyok, fáj a tüdőm a sok köhögéstől, algopyrint vettem be, sokat nem ért, de szerintem az már nem normális ha 5 napja lázas vagyok és szerintem nem múlt el pár nap alatt... Régen mi is antibiotikum ellenesek voltunk, de van a szivemmel egy kis probléma ami miatt ugye káros ha sokáig beteg vagyok/átmegy a szívemre...

2011. ápr. 24. 20:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!