Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Herpeszes a nemi szervem?...

Herpeszes a nemi szervem? Létezne?

Figyelt kérdés

Elvileg nekem 1éve volt herpeszem ott lent, de az akkor úgy nézett ki, hogy berepedt a csiklóm tövében, és nagyon kellemetlen volt, csípett a vizelet is, és rengeteg ilyen felület volt.

Most viszont(lehet akkor már az kifakadt, ez meg még kezdő stádium) apró fehér hólyagok vannak több ponton is, de sűrűn egymás mellett, és viszket.

Van párom, de hpv vírus miatt gumit is használunk. Neki vannak ilyen kis pontok a makkja körül, de március eleje óta nem voltunk együtt(és nem is hiszem, hogy neki ez lenne, mert nem fáj neki, meg el se múlik).

Nekem viszont volt elvileg.

De hogy jött ki újra?

Nem csalom meg, ő se engem, ha meg is csalna akkor is ott a gumi, tehát így csak az a lényeg most, hogy én nem csalom meg.

Létezik hogy ismét ez lesz?

A múltkori annyira fájt, alig aludtam tőle mikor úgy berepedezett.


2011. ápr. 25. 01:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A herpesz vírus sosem tűnik el a szervezetedből, ha egyszer megfertőződsz. Ha legyengül az immunrendszered, akkor kijön. Menj el orvoshoz.
2011. ápr. 25. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Orvos sem tud mit kezdeni vele, valószínű valamiylen gyulladásod van, fogaid nem rosszak, vagy a mandulád, vagy nem vagy allergiás valamilyen virágporra?


Nekem is van Hpv-m amikor kijön és nagyon gáz akkor kefírrel meg tejsavas lemosóval szoktam törölgetni az enyhíti a tüneteket egy kicsit, meg marad a canesten krém.


Meg közben gyulladáscsökkentő antibiotikum, és sok c vitamin vagy azt tartalmazó kaják..


Én a helyedben fogdokihoz mennék el, hogy nézze meg a fogaidat, csináljon röntgent esetleg cserélje ki a régi töméseidet, mert nekem is akkor jön ki ha ez már aktuális, mégha éppen nem is fáj a fogam. Vagy még okozhatja az immungyengeséget allergia elvégre tavasz van sok a pollen.

2011. ápr. 25. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Amúgy ez az egy "jó" a HPV ben, hogy kijelzi ha valami komolyabb probléma lappang a háttérben, aminek esetleg még nincsenek tünetei.
2011. ápr. 25. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Igen lehet herpesz.Menj elaz orvoshoz és a barátod is. Sajnos elég lassan múlik, elég fájdalmas, de ki kell kezelni
2011. ápr. 25. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Sajnos lehet herpesz, hisz az szinte bármikor kiújulhat a szervezetedben. Mindenképp menj el dokihoz. A párodnak is lehet pl szemölcs, az nem okoz semmilyen egyéb tünetet annál, hogy ott van, és idővel egyre több lesz.

Az egyik válaszoló által javasolt antibiotikumot eleve kizárnám, mert azzal méginkább legyengül a szervezeted.. De dokihoz menj el minél előbb, és menj el fogorvoshoz is, és esetleg kérd ki a véleményét, hogy merre tudsz még menni az érdekében, hogy tudd, mivel lehet még gond, ami gyengíti az immunrendszered, mert ez itt tényleg kulcs a HPV esetében... ha nem jól működik, ezek a dolgok is előbb kiütköznek. Jobbulást!!

2011. ápr. 25. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Jah még annyi, hogy nekem mikor évekkel ezelőtt volt herpesz vírusom, és még nem tudtam eljutni dokihoz, addig kamillás ülőfürdőztem, és azt nézve, hogy fájt a pisilés is, azt valamennyire enyhítette...
2011. ápr. 25. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, de tisztázzuk már mert sok fele olvasom, a hpv egyenlő a herpesszel? Mert én úgy tudtam, hogy 2 külön dolog. A hpv az human papilom a virusnak a rövidítése tudomásom szerint.

Vannak rossz fogaim, fog műtétem is lesz nem sokára, meg nem rég hörghurutom volt és még most se jöttem teljes helyre.

Nekem mikor 1éve volt akkor nagyon legyengültem. Májgyulladásom volt, fogammal akkor is baj volt, vesémbe víz volt, és mononucleozisom volt, amit 4és fél hó után vettek észre, minden 2. hét körül 40fokos lázam lett, utána a 4és fél hó végére már nem ment le gyógyszerrel így derült ki, de ekkor már 14herpeszem volt, amik be voltak repedve, elevenek voltak. A legnagyobb a csiklóm tövébe volt és végig be volt repedve:S

2011. ápr. 25. 08:49
 8/11 anonim ***** válasza:

A herpesz és a HPVkét teljesen külön dolog, semmi közük egymáshoz. (Úgylátszik egyesek összekeverik)

Tehát ahogy a szájon jelentkező herpesz úgy az elsősorban a nemi szerveken jelentkező is ha egyszer elkaptad, onnantól a szervezetedben van, de inaktív. Akkor tud aktivizálódni,ha a szervezet valamiért nem tud ellene védekezni többet.

Pl. mert egy másik gyulladás ellen harcol,vagy mert strassz felborítja az immunrendszert.

Tehát újra kezelni kell és tudnod kell,hogy ezentúl ez jelentkezhet. meg kell tanulnod észrevenni az elsőjeleket amikor jelentkezik és azonnal kezelni.

Ezt beszéld meg az orvossal (az előzőesetnélis el kellett volna,hogy mondja)

2011. ápr. 25. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Mi az, hogy teljesen két külön dolog? A HPV-nek nagyon sok "alfaja" van, ilyenek közülük a méhnyakrákot okozó is, de a nemiszervi szemölcs és a herpesz is..
2011. ápr. 26. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Dehogyis,kedves előző.

A herpesz egy teljesen külön víruscsalád.(nem tudom hannamszedsz ilyeneket)

A herpeszvírusnak alapvetően két fajtája van,amelyik a szájon,illetve amelyik a genitáliákon okoz bőrelváltozást. Ez a második szövődményként nagyonsok betegség oka lehet.

Jelőlése: HSV-1 illetve HSV-2

A HPV is okozhat első körben bőrelváltozást,de az teljesen más, szemölcs típusú elváltozás. Másodikkörben pl a méhnyakrákért felelős.

Tehát ha valamit nem tudsz,akkor inkább ne terjeszd.

2011. ápr. 26. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!