Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Gázgangraena - "egzotikus...

Gázgangraena - "egzotikus betegség" vagy valahol a mindennapi veszély része?

Figyelt kérdés

Minap olvasgattam extrém orvosi esetekről az interneten és az Üszkösödés címszó alatt ezt találtam a Wikipédián:


"Gázgangraena: leggyakrabban a Clostridium perfringens okozza. Mivel hamar terjed a környező szövetekre, órákon belül halált okozhat. A baktérium myotoxinja az izmokat károsítja, de az odavándorló neutrofil granulocitákat is. Először ödéma, majd nekrózis alakul ki. Az ödéma megnyomásával sercegő hangot hallunk a termelődő gázok miatt. A seb fájdalmas, duzzadt,lőszőrprárna tapintatú, belőle gázbuborékokat tartalmazó savós-véres váladék ürülhet."


Angolul is utánanéztem és elég ijesztő dolgok jöttek ki. Ez is kb. olyan eséllyel fordulhat elő mint a trópusi betegségek (ebola, malária, stb.) vagy akár a mindennapokban is veszélyforrás lehet?


2011. máj. 5. 21:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez mindennapos veszélyforrás.Én kórházi dolgozó vagyok,nem mondom,hogy minden nap látok ilyet,de előfordul. Főleg Hosszan nyitvamaradt sebeknél
2011. máj. 5. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Bocsánat, nem volt helyes az,hogy mindennapos veszélyforrás. Ha nincsenek nagy nyilt sebeid,amiket nem látnak el megfelelően,akkor nem kapsz gázgangrénát ne aggódj.
2011. máj. 5. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
azért ez ijesztő akkoris =/
2011. máj. 5. 21:37
 4/5 anonim ***** válasza:
Mivel anaerob körülmények között él, és a levegőt kifejezzen nem bírja, ezért annyira nem gyakori ilyen megbetegedés, elhanyagolt, mély sebesülés kell hozzá, meg piszok nagy peh. De ő még nem is olyan rossz a rokonaihoz képest.
2011. máj. 5. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez egy úgynevezett anaerob baktérium. Vagyis nem szükséges levegő az életben maradásához. Ezért nagyon veszélyes. Elsősorban földdel szennyezett sebeknél (ezért kell fertőtleníteni - általában a sima betadine oldat is elpusztítja a kórokozót, ami baktérium), és olyan egyéneknél veszélyes, akiknél a sebgyógyulás valamiért nem megfelelő (pl. cukorbetegek lábsérülése, kezeletlen lábszárfekély,...) Azért az nem mindennapi, hogy egy egészséges embernek gázgangraenája van. Megfelelő higiénével és sebek fertőtlenítésével elkerülhető.
2011. máj. 5. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!