Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Pollen- és állatszőr allergia!...

Marcipanfelho kérdése:

Pollen- és állatszőr allergia! Gyógyszerek, gyógymódok? Segítség!

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok, aki évek óta szenved pollenallergiától. Már egészen kicsi koromban vették

észre a szüleim h allergiás vagyok és egy teszt alapján kiderült h parlagfűre meg fekete ürömre vagyok allergiás és a macskaszőrre. Eleinte nem volt vészes de néhány éve rosszabbodik és már aludni se tudok nyáron a parlagfűtől. Lovagolok már kb. 5 éve és néhány éve vettem észre hogy a lószőrre is allergiás vagyok, méghozzá elég erősen. Kipróbáltam egy-két gyógyszert már (Claritin, Allegra) de mindegyik csak egy ideig hatott, amíg hozzá nem szoktam. Tudnátok ajánlani valami erős gyógyszert ami a pollen- és az állatszőr allergia tüneteit teljesen megszünteti vagy vmi gyógymódot amivel esetleg teljesen meg lehetne szüntetni az allergiámat? Előre is köszönöm!

(homeopátiás kezelést is próbáltam, de az se használt...)


2011. máj. 8. 18:11
 1/7 anonim ***** válasza:
A homeopátia nem csoda hogy nem hatott... Az igazság az hogy az allergiának csak a tüneteit tudjuk kezelni, ezek meg átmenetiek. Teljesen megszüntetni nem lehet, vagy elég ritka, esetleg van aki "kinövi". Van aki pl. úgy gondolja lelki problémára vezethető vissza és amikor azt megoldotta az allergia is megszűnt.
2011. máj. 8. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Béltisztítás!


Én is detto ebben a cipőben járok, 3 évesen kezdtem 2 évig folyamatosan kórházban voltam most vagyok 23 és pont múlt héten is rohammentő vitt kórházban mert majdnem megfulladtam. A pollen és állatszőrallergia idővel asztmává alakult, allergiás asztmává. Mindent kipróbáltam, ideig óráig segitettek vagy addig sem. Az modern civilizált világ betegsége, a mérgekkel teli ételek, a helytelen életmód környezetszennyezés.

Elsősorban az emberben magában kell keresni az okoz immunrendszer miért siklik félre..

Az allergéneket kiiktatni szerintem nem sokat ér mert rengeteg mident meg kéne vonni magadtól, az allergének meg csak gyűlnek a végén burokban kéne élned mindentől védve. Táplálékallergia is tud kellemetlen dolgokat okozni, általában ha van légúti allergiás az a következő lépés. (Keresztallergia)

Én diétákkal és béltisztitással tudtam csökkeneni az allergiás hajlamot, és az asztmát. De sajnos sokat fogytam igy abba kellett hagynom. Nincs megoldás, ez gyógyithatatlan! 1 hónapig elhagyhattam a gyógyszereimet, nagyon jól éreztem magam mig csináltam nem volt semmi panaszom egyáltalán.

2011. máj. 8. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Gyógyszerek közül nekem a Claritine és a Telfast váltak be meg szedtem Teospirexet azt már a fulladásra, az is sokat segitett. De sajnos csak addig mig szedi az ember utána folytatódik minden :(
2011. máj. 9. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

A homeopátiát is csak azért próbáltam ki mert már fogalmam sincs mit kezdjek magammal... A Claritine nekem nem volt jó mert 1-2 nap alatt megszoktam és már nem segített, sztem elég gyenge az én allergiámhoz... Én is azt hittem kinövöm, mivel nővéreimnek is (féltestvérek) volt allergiájuk, igaz másfajta, de ők már kinőtték 20 éves korukra... Ugyan nem vagyok még 20 de úgyérzem én folyamatosan belenövök :S évről évre rosszabb...

Mondjuk ez a lelki trauma sem hülyeség... 10 éves koromban váltak el a szüleim és sztem nagyjából azóta lehet allergiám (10-11 éves koromtól...)

Anyukám járatott pszichológushoz de nagyon nem tetszett és azóta semmit se kezdtünk vele és én tudom h még nem tettem túl magam rajta... De fogalmam sincs hogyan tehetném :S nem tudom segítene-e...


Most épp probiotikumokat szedek a ,,bélproblémáimra" amik nincsenek de a homeopátiás kezelésen állapították meg h kell... reménykedek ebben is... most majd a pollen stop nasaleze-t fogom majd kipróbálni :)

2011. máj. 9. 20:50
 5/7 A kérdező kommentje:
Az első válaszolótól kérdezem, hogy ismersz olyat, akinél ez a lelki-gyógyulás segített az allergián, vagy tudsz-e olyan fórumot, stb-t mutatni ahol erről írnak? Nagyon megköszönném!
2011. máj. 9. 20:52
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia, nekem macskaszőr allergiám volt...


Valamivel több, mint két éve elköltöztem otthonról, most a párommal élek... és két macskával :)


Pszichológus és a problémák megoldása sokat segíthet... Hozzáteszem, ha egy éjszakánál többet töltök édesanyámnál, ha hazaérek, legalább két napig tüsszögök a macsoktól, bitang rosszul tudok lenni, amíg "meg nem nyugszik a kis lelkem"...


Egyébként nekem is tíz éves korom körül váltak a szüleim.


Tessa

2011. máj. 12. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
A homeopátiás emberek azt mondták hogy már a szervi bajaim elmúltak és most már csak lelki dolgok okozhatják, ezért anyuval arra gondoltunk hogy elmegyünk egy kineziológushoz. Remélem segít valamit. Hiszek abban hogy ugye ha az embert bántja valami, akkor az kihat az egészségére is és nagyon remélem hogy ,,csak" ennyi és ezzel meg is tudjuk oldani.
2011. aug. 12. 17:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!