Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » MONONUKLEÓZISom van. Fiatal...

MONONUKLEÓZISom van. Fiatal lány vagyok. Lázam nem volt, talán enyhébb lefolyású nálam a vírus. A párom jóval idősebb nálam, sokat csókolóztunk a vírus kezdeti stádiumában, nem tudtuk, mi ez. Szerintetek van esély hogy nem kapja el?

Figyelt kérdés

Ezt a betegséget állapították meg a vérvétel alapján. A májra vonatkozó értékekből, de állítólag közel sem voltak olyan rosszak mint lehetnének.

S most is csókolóztunk, hogy jobban vagyok, bár kevesebbet. Nem akarom hogy elkapja, ő azt mondja nem fél. De én azért féltem.


2011. máj. 19. 22:08
 1/6 anonim ***** válasza:

Most nem tudom vicc-e a kérdésed.

Fertőző betegség,főleg nyállal terjed.

Szóval még a poharakat is el kellene mosnod alaposan magad után,nem,hogy csókolózz.

De ti tudjátok.

2011. máj. 20. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
21%

Az én férjem majdnem belehalt ebbe 10 éve és nem kaphatod el.Neki mononucleosis infectosája volt.

Ezt kutyáktól lehet elkapni, de emberről-emberre cseppfertőzéssel nem terjed.Én is beteg lennék akkor.Nem adhatsz viszont vért, és nem lehet átültetésed sem, mert a vírus mindig benne lesz majd a szervezetedben és minden más vírust ki fog majd nyírni.

A páromat a Béres-csepp mentette meg, amikor már lemondtak róla.

És egy jó tanács a férjemből okulva, h a tünetmentes leszel, egy év múlva menj el endorkinológushoz és nézess pajzsmirigyet és terheléses vérvételt, a férjemnek felborultak az értékei és mindentől hízott, még a víztől is, az inzulinszintje éhgyomorra 24x-e volt a normálisnak.

Mióta kezelik, azóta fogy. Neki súlyosabb volt az állapota , de valószínűleg ez okozta.

2011. máj. 20. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mondjuk most olvastam,hogy nyál útján is terjedhet..na mindegy..szerintem kicsi az esély rá akkor is.A férjed inkább majd csak hordozó lesz.
2011. máj. 20. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Kedves második, nem véletlenül hívják CSÓKbetegségnek is. :D (ez nem zárja ki, hogy a párod a kutyától kapta, de elég egyedi eset akkor...)

Igazából van aki majd belepusztul, meg 3 hetet kell kórházban lennie, van aki megússza úgy, mint te, van aki észre sem veszi. Elvileg az emberek közel 80% már gyerekkorban átesik rajta, általában tünetmentesen, ha már a pasid is túl van rajta, akkor nem kaphatja el. De erősen nyál útján terjed, szóval sanszos. Azért türtőztessétek magatokat, mert elhet, hogy ő nem ússza meg ennyivel.

Ja és igen, tányért, poharat, evőeszközöket fertőtleníteni, fogkeféket kidobni! Jobbulást!

2011. máj. 20. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Eddig még nem kapta el, bár ugye ez hosszan lappang... :S azért reménykedem, és köszönöm a jókívánságokat!
2011. máj. 25. 18:40
 6/6 A kérdező kommentje:
Most már biztos: semmi baja sem lett :))) Köszi mindenkinek!
2011. júl. 19. 21:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!