Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Miért van az, hogy kb csak az...

Miért van az, hogy kb csak az utóbbi 100-200 évben vannak daganatos megbetegedések?

Figyelt kérdés
agydaganat, emlőrák, tüdőrák, méhnyakrák és még sorolhatnám annyi van.
2011. máj. 24. 21:17
 1/10 anonim ***** válasza:

Szerintem régebben is előfordulhatott, csak ritkábban.

Most meg a mindenféle szintetikus anyagokra fognám, meg az emberek életstílusára, pl hogy az ózon réteg is vékonyabb így nagyobb sugárzás érint bennünket, stb.

2011. máj. 24. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Régebben sokan fiatalon meghaltak ma már gyógyítható betegségekben, így nem éltek elég sokáig, hogy rákosak legyenek. A mégis előforduló rákos megbetegedéseket nem ismerték fel (nem tudták, hogy a tüdőráktól köhög, meghalt és kész, sose derült ki az ok), amit meg mégis felismertek, annak sem ment messzire a híre.
2011. máj. 24. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Jah bocs, azt elfelejtettem írni, hogy én tudom a választ, csak kíváncsi vagyok mit gondolnak erről az emberek :)


Igen. Régen nagyon kis arányban volt pl tüdőrák (dohányzás régen is volt)

Vagy elvétve valami végtag vagy valamin úgynevezett 'gyűlés' vagy ilyesmi..

de kb 10ezerszer ritkábban mint ma(és akkor még lehet nagyon is keveset mondtam aránynak..)

2011. máj. 24. 21:31
 4/10 anonim ***** válasza:
Szennyezett levegő, tartósítókkal, színezékekkel, anyámkínjával teletuszkolt kaják, rengeteg vacak, amit magukra kennek az emberek, na meg régen az ilyen beteg csak szimplán meghalt mielőtt az esetleges hajlamot örökíthette volna.
2011. máj. 25. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
régebben még volt tápanyagtartalma az ételeinknek, ma már nagyjából semmmi, mozgáshiány, kevés zöldség gyümölcs evés, és nagyon kevés vizet iszunk. Vannak olyan országok, ahol ismeretlenek a mo-i vezető halálos betegségek. A táplálkozás mindennek az alapja.
2011. máj. 26. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 istvan33lenart ***** válasza:
régen is voltak daganatos betegségek csak éppen a diagnózis felállitása volt nehézkes a CT, MRI, labor, valamint szövettani vizsgalatok hiánya miatt. amugy biztos vagy benne hogy tényleg tudod a választ? szerintem ha tényleg tudnád nem irtad volna oda.
2011. máj. 28. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Igen, csak kíváncsi voltam ki mit gondol róla.


Bár szerintem a technikától függetlenül régen kb fele ennyi rákos megbetegedés sem lehetett..

2011. máj. 29. 10:12
 8/10 istvan33lenart ***** válasza:
Te III- IV éves orvostanhallgató vagy?
2011. máj. 30. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Sok elektromágneses hullám. Nem véletlenül szűri ki bolygónk légköre ezeket. Mi meg bolygón belül kezdünk el sugározni.
2011. jún. 5. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nem vagyok orvostan hallgató. Bár éppenséggel az is lehetnék..
2011. jún. 5. 08:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!