Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Már kb.1 és fél hónapja...

Már kb.1 és fél hónapja köhögök. Mit tegyek? (részletek lenn)

Figyelt kérdés
Az egész egy megfázással kezdödött. Már háromszór voltam a körzeti orvosnál. Köptetö szirupot meg ilyeneket ír fel, meg, hogy teázzak. Nekem meg már fáj a mellkasomnál amikor mélyeket lélegzek. Félek, hogy nehogy átmenjen tüdöre. Emellet meg még nagyon köhögök. Nem olyan hangos, recsegöset általában, hanem olyan mintha egyik köhögés a másikat váltani ki. Van vmi ami irritálja. Sokszor csak úgy áll el ha mélyeket lélegzek. Légyszi segítsetek!
2011. máj. 31. 08:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Uhh. Ismerősön. Mintha nem akarna felszakadni nem? Azért érzed úgy a mellkasoddal szerintem, mert már megviselte a sok köhögés. Nekem is ilyen volt, és hetekig eltartott. Már majdnem sírva fakadtam tehetetlenségemben, mire kipróbáltam a lándzsás útifüvet. 2-3 napra rá meggyógyultam tőle. És jól is esett, ahogy végigment a torkomon.:):)
2011. máj. 31. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a választ. Azt kapok gyógynövényboltban ugye? Teaként kell inni gondolom. Köszi mégegyszer, kipróbálom.
2011. máj. 31. 08:47
 3/5 anonim ***** válasza:

Nézd, egy próbát valóban megér, de nagy reményeket ne fűzz hozzá. Nekem pl. egyáltalán nem használ a lándzsás útifű, viszont jó egy kakukkfüves lötyi - de csak általános megfázásra. Ha te már másfél hónapja köhögsz, akkor az minimum egy röntgen, főleg ha fáj is.

Ezen amatőrök nem tudnak itt segíteni.

2011. máj. 31. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Én csak a saját tapasztalatomat mondtam el!:) Nekem csak és kizárólag az használt, pedig sok mindent kipróbáltam.

3-4 hete én is köhögtem, ugyanúgy, ahogy a kérdező elmondta. Köhögés köhögést váltott... A mellkasom fájt már, semmi nem használt.

Nem mondtam, hogy neki 100%-ig használni fog, ez szerintem egyéni, hogy kinek mi a jobb. De egy próbát megér. Mondom. Nekem is fájt már a mellkasom, de ez a rengeteg, hosszú időn át tartó köhögéstől volt. De(!) igen, ha valaki biztosra akar menni, akkor marad a röntgen.

2011. máj. 31. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
El fog múlni magától. Ha a doki nem irt antibiotikumot ne aggódj. A tüfőfájdalom nem feltétlenül jelenti hogy rá fog menni, attól fáj hogy irritálja és köhögteti valami. Előfordulhat hogy a száraz köhögés nedvesbe hörghurutba csap át ami köpetürítéssel jár de ez után általában meggyógyul. Én az asztmám miatt köhögök sajna nem csak 1,5 hónapja hanem 20 éve és az örökkévalóságig fogok is. A megfázás és az felső légúti infekciók általában általában könnyen és gyorsan gyógyulnak.
2011. máj. 31. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!