Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Fehér a nyelvem, mitől?

Fehér a nyelvem, mitől?

Figyelt kérdés
Sziasztok most mostam meg a fogam és észrevettem eléggé fehér a nyelvem,ha orvos hoz megyek átalában mindig a nyelvet szokta megnézni,meg a gatronológusis akivel a hasammal járok, szóval mitől fehér? rossz jel ez?
2011. jún. 19. 23:09
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg kevés a folyadékbeviteled. Ittál ma eleget ? :) Ha tartós lepedék, azaz nem lehet valami könnyen lemosni, akkor valamiféle betegségnek az előjele; például az arcüreggyulladás egyik előzménye a fehér nyelv. Illetőleg a vakbélgyulladásé. Továbbá: ha dohányzol, attól is lepedékes lehet. Vagy előfordulhat, hogy orális gomba, amit kezelni lehet patikában kapható gyógyszerrel, ám ha már két-három kezelés után sem tűnik el, akkor sanszos a szájrák. Nos, az utóbbitól ne ijedj meg, ez csak a legrosszabb eset. :) Persze lehet más oka is a fehérségnek, de én ennyiről tudok. :)
2011. jún. 19. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%

Én a gyerekeimből indulok ki,ha lepedékes a nyelvük akkor már tudom hogy betegek lesznek,akár torok-mandulagyulladás,de szerintem ez felnőtteknél sincs másképp.

A másik:igen a sok folyadék,főleg ebbe a melegekbe nagyon fontos.

2011. jún. 19. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
63%
Dohányzás, alkohol. A többit megírták. Szűrd ki, mit nem csinálsz. Egyébként fogkefével, fogkrémmel mosható a nyelv is. A fogorvosom mondta.
2011. jún. 19. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
huh ez megnyugtató,a hiba az hogy nemsokat ittam,nemnagyon szeretek inni vlmiert,am a végbélgyulladás amit irtál arról tudnál még többet irni,hogy mik a tünetei? mert ha leugrok egy keritésről ami kb 2 méter magas, a végbélnyillásomban olyan fájdalmat érzek mintha az repedne szét,és félek elmenni orvoshoz.
2011. jún. 20. 18:57
 5/10 anonim ***** válasza:
30%

Kedves kérdező!

Elkerülhetetlen az, hogy elmenj orvoshoz. Egyrészt, mert magaddal szemben elfogult vagy, mi meg nem látunk téged. Az orvos meg szakértő szemmel, már ránézésre sok mindent fel tud mérni rajtad, rólad. Értelmes ember vagy. Csak nem félsz szembe kapni az igazságot? Egyszer kiállod, és amit tanácsol, javasol az orvos, megteszed. És aztán megszünnek a bajaid. Sok ember élete végéig él nyomorékan, mert gyerekkorában nem merte magát egy orvosnak megmutatni. És amikor már vitték, késő volt. Az orvos ezért van. Őt nem lepi meg a betegség, és nincs is mit szégyellni rajta.

2011. jún. 21. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
64%
candida is lehet
2011. jún. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
67%

féregnyúlvány-gyulladás okozta fájdalom jellemzően a gyomorszáj tájékáról indul, majd vándorol a jobb oldali csípőlapát (a "McBurney" pont) irányába. A fájdalom rövid idő alatt jelentősen fokozódik, hányinger, hányás kíséri. Gyakori a hőemelkedés, magas lázzal rendszerint már csak szövődményes esetekben találkozhatunk.


A hasfal kemény és feszes. A beteg étvágytalan, olykor székrekedése van, szapora a pulzusa.

2011. jún. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha gasztroenterológushoz jársz, akkor gondolom valami gyomorproblémád is lehet. A magas gyomorsav/reflux/gyomorfekély egyenes következménye a lepedékes nyelv.

Sztem kérdezd meg ezt a konkrét dokit.


Legalábbis nálam csak ezért szokott előfordulni.

2011. júl. 7. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Előző vok.


A "fogkrémmel, fogkefével mosható a nyelv is" teóriával nem értek egyet, ez nem minden esetben igaz. (Kifejezetten azokra az esetekre gondolok, amiket fent leírtam... Sőt ilyen esetben kifejezetten káros próbálkozni, mert öklendezési ingert vált ki, hogy lenyomod a nyelvedet.)

2011. júl. 7. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!

Továbbmenve a gondolatodon! Ha első mosásra nem megy le a fehérség, vagy határozottan, és látszólag ok nélkül visszatér, akkor orvos! De ha a nyelv már a leesés stádiumában van, akkor a mosás vajmi kevés.

2011. júl. 8. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!