Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Hajfestéktől lehet dermatitiszem?

Hajfestéktől lehet dermatitiszem?

Figyelt kérdés
4 éve festem a hajamat,általában szőkére (nem is festés, hanem csak leszívás), és mikor meguntam sötétbarnára festettem. A festést követően az egész arcom tele lett kiütésekkel, amit a bőrgyógyászok nem tudtak hova tenni, kb félévbe telt amikorra elmúlt. Tippelgettek, de nemtudták mitől jött ki. Azóta eltelt jópár év, és 1 hónapja újból befestettem a hajamat barnára és hajfestést követően az egész testemen kiütések lettek, dermatitist állapítottak meg, mindenféle kivizsgálásra küldtek. Elöször nem is gondoltam hogy lenne összefüggés közte, de a neten valahol olvastam hogy okozhat ekcémás kiütéseket. Lehet köze a kiütéseknek a hajfestés?
2011. júl. 14. 16:59
 1/1 anonim válasza:
Lehet van olyan összetevő a hajfestékben ami allergiás reakciót váltott ki.A "leszívatás"-kor nem kerül festék a bőrre.Előfordulhat hogy attól lettél kiütéses.
2011. júl. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!