Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Az AIDS hogy alakul ki?

Az AIDS hogy alakul ki?

Figyelt kérdés
Nem értem hogy is van ez pontosan? Magától alakul ki az AIDS? Vagy vki behozta külföldről? pl ha vki lefekszik egy rakás emberrel, de egyik sem AIDS-es, akkor csak úgy kialakul vagy mi? Tudom nagyon hülye kérdés, de teljesen félre vok vezetve már..
2009. ápr. 11. 22:26
 1/9 anonim válasza:
100%
Az Aids nem alakul ki magától. Elkapható orális, vaginális, anális szexel, illetve anyatejjel, vagy ha az anya aidses, akkor a magzat is aids-es lesz, illetve vérátömlesztéssel.
2009. ápr. 11. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

ha lefekszel egy rakat emberrel, akik nem AIDSesek, te nem leszel AIDSes. ez szerintem logikus.

az AIDS fertőző nemi betegség. csak AIDSes embertől lehet elkapni, vagy ha lövöd magad egy tűvel egy AIDSessel.

érted már? :D

2009. ápr. 11. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Az AIDS betegséget egy vírus okozza, a HIV vírus. Magyarországon meglehetősen kevés fertőzöttet tartanak nyilván, de ez nem jelenti azt, hogy nem érdemes erre figyelni. a HIV vírus vérrel, ondóval és hüvelyváladékkal terjed. Tehát ha mindig óvszert használsz, és csak saját injekcióstűvel drogozol akkor nem fogod elkapni a vírust.


A HIV által okozott AIDS egyébként egy érdekes betegség. A vírus a szervezeted ösztönös védekező rendszerét, az immunrendszert támadja meg és az úgynevezett T sejtek pusztulásához vezet. Ezek nagyon fontosak a legtöbb egyszerű betegség lekűzdésében. A T sejtek csökkenésével a szervezet egyre inkább képtelenebb lesz leküzdeni a legegyszerűbb betegséget is. A beteg halálát általában végül egyszerű fertőzések pl egy sima influenza okozza, amit egy egészséges ember alig érez meg, ő viszont immunrendszer híján belehal.

2009. ápr. 11. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Jól írták előttem csak még annyit tennék hozzá, hogy a vérátömlesztés során is kaptak már AIDS-et (ez nem gyakori, de előfordult már főleg akkor, amikor az AIDS-ről még nem sokat tudtak a 80-as és 90-es években). Azért sem lenne szabad elítélni az AIDS-eseket, mert ez a betegség nem csak nemi úton terjed és nem kell ahhoz egy rakás emberrel lefeküdni, hogy valaki AIDS-es legyen. Lehet, hogy csak eggyel fekszel le, de ha az AIDS-es, akkor te is az lehetsz.
2009. ápr. 12. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Azért az a "kevés" hazánkban csak ezer körüli regisztráltat jelent, a valóságban pedig többezer lehet a magyar fertőzöttek száma. (Sokan nem is tudnak róla, hogy vírushordozók.)


Az AIDS amúgy nem betegség, hanem egy tünetegyüttes, egy "állapot". Persze AIDS-betegnek mondják a HIV-vel fertőzött személyt, ha már a tünetegyüttes kialakult.

2009. ápr. 12. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nagyon jól leírtak előttem mindent, én azt szögezném még le, hogy az AIDS NEM NEMIBETEGSÉG! Immunhiányos betegség és kész. Nem szabad elítélni, azt aki HÍV pozitív, születhetetett eleve a vírussal, ha az édesanyja hordozó volt és elkaphatta vérátömlesztéssel is. Tévhit, hogy manapság ilyen nincs, nagyon is van és nem csak a harmadik világ országaiban.
2009. ápr. 12. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

de, nemi betegség, DE egy szóval sem mondtam, hogy elítélem.

igen el lehet kapni vérátömlesztéssel is, de akitől elkaptad e művelet során, az is elkapta valakitől, és így tovább.

ostoba az az ember aki ezt elítéli, de itt senki nem mondott ilyet.

2009. ápr. 12. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Akkor sem nemi betegség. Szerzett immunhiányos betegség.
2009. ápr. 12. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
ez aztán érv :DDD
2009. ápr. 12. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!