Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Minek a jelei ezek a tünetek?

Minek a jelei ezek a tünetek?

Figyelt kérdés

Azért kérdem, hátha más is ebben a cipőben jár, azzal a különbséggel, hogy náluk már kiderült a háttérben húzódó ok.



Orrdugulásom van, de nemigen van benne valami, ha van is, kifújhatatlan. Régebben csak fűtésidőben volt, mostmár állandóan. Este teljesen bedugul az orrom, napközben szo-szo.

Krákogok, néha jobb, de nem tudni, akkor mitől. Néha hátul garatcsorgást érzek, de ez nem törvényszerű.

Ha megfázok, utána hónapokig köhögök - ez kb. két éve van így. Egy ideje nem fáztam meg, így nem köhögtem.



Refluxra gyanakodtak, ezért szedtem Refluxon 30mg-os tablettát, de az semmit se segített, kicsit se enyhítette fenti tüneteket.

Az allergiatesztem negatív, ha ez számít. Bár ettől még simán lehet allergia is, ha jól tudom.



18 éves lány vagyok.


2011. aug. 15. 11:40
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem elsőre az allergia ugrott be bár mondtad, hogy negatív... esetleg másokra is tesztelhetnének :)
2011. aug. 15. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem is orrdugulásom van, szinte folyamatosan de én sem tudom mitől. Bár a többi tünet nálam nincsen amiket leírtál. Orrcseppel nem jobb? Én gondolkoztam hogy kipróbálom, de még nem vettem. Meg nem tudom azt lehet-e egyáltalán naponta használni, nem lesz-e bajom tőle.
2011. aug. 15. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Írtak már fel szteroidos orrcseppet, ami nem használt, bár, csak remélni tudom, hogy volt esélye felszívódni, mert tényleg nem volt tele az orrom.

Orvos tanácsa nélkül használok sósvizes öblítést, ritkán ilyen stift-et. Régebben használtam asszem antihisztaminos orrsprét.

Semelyik se segített.



Elvileg amim van, az egy krónikus arcüreggyulladás, vagy ahhoz hasonló. Arra kaptam helyileg ható antibiotikum-koktélt, az se segített.

2011. aug. 15. 12:02
 4/8 anonim ***** válasza:

Talán orrsövényferdülés, voltál fül-orr gégésznél?


"Mivel orrsövényferdülés esetén nehezítetté válik az arcüreg szellőzése, gyakoribbá válik az arcüreggyulladás, illetve gyakoribb a középfülgyulladás kialakulása is. A normális, orron át történő légzés akadályozottsága miatt előtérbe kerül a szájlégzés, ez pedig garat- és gégehurutra, valamint alsó légúti fertőzésekre hajlamosít. Az orrsövény ferdesége olykor az orr külső alakján is látható, lehet az egész orr tengelye ferde, máskor a sövény alsó éle valamelyik orrnyílásban aszimmetrikusan megjelenik.


A legfontosabb tünetek - a teljesség igénye nélkül - amikor már érdemes orvoshoz fordulni:


a megfázás nélküli egy vagy kétoldali - esetleg váltakozó oldali - orrdugulás

szaglási zavarok

horkolás

gyakori fejfájás az orrmelléküregek felett

a náthás periódusok vagy a melléküreg panaszok elhúzódása, gyakori visszatérése

orrhang

rossz szájszag, reggeli torokszárazság

gyakori kellemetlen orr-, torok-, garatváladék képződés

2011. aug. 20. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

A válasz írója 88%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 10:02


Voltam, de csupán duzzadt orrnyálkahártyát állapított meg.

Ettől még lehet orrsövényferdülés? Mert a tünetek egy része megvan nálam is.

2011. aug. 20. 10:15
 6/8 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, először nekem sem vette észre a ferdülést, mert nem olyan fokú.

Lehet, hogy neked is ez van, csak olyan kis mértékű, de attól még tud panaszokat okozni.

pl. orrom nekem is el van mindig dugulva, sokszor fáj ott a fejem stb.

2011. aug. 20. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nekem nem fáj, de krákogok, az éjjeli szájon át légzés miatt néha kiszárad a szám, garatcsorgást érzek néha, a szaglásom gyenge néha alig van, stb.
2011. aug. 20. 11:25
 8/8 anonim válasza:
Most lábadozok,nemrég jöttem haza orrműtétről....orrsövényműtét,orrkagylóműtét,és orrpolipot is szedtek nekem...érdemes megnézettni orvosssal..higynekem,jobban jársz!
2011. aug. 22. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!