Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Most akkor kell tetanusz vagy...

Most akkor kell tetanusz vagy nem?

Figyelt kérdés

Belerúgtam véletlen valami fémbe és lett a lábamon egy elég szép seb.piros körülötte és picit gennyes is. ilyen esetbe kell vagy nem fontos?

ezt olvastam még "Ha 21 éves kor alatt vagy, akkor még védve vagy a kötelező Di-Per-Te oltás által." én még alatta vagyok tehát így semmi esetben nem kell? gondolom hogy nem szükséges de azért jobb mások véleményét is hallani:D


2011. aug. 19. 20:58
 1/3 anonim ***** válasza:
Elkell menni orvoshoz, azert a piros es genny miatt is, mivel begyulladt, s majd ott eldontik, hogy szukseges a szuri, vagy sem! Ha nincs kitisztitva, fertotlenitve, akkor meg vermergezest is kaphatsz!
2011. aug. 19. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
szerintem emiatt nem kell tetanusz, ha egy olyan piros csík jelenik meg és felfelé halad akkor kell :D
2011. aug. 19. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
fertőtlenítve le van mondjuk csak utána 3nappal :$
2011. aug. 19. 21:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!