Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Egész életemben nem volt...

Egész életemben nem volt bennem kullancs de ma találtam a lábamban 3-at is és a lányomban is egyet! Ha kivettem és szétnyomtam nem jött belőlük vér akkor is fertőzhetett?

Figyelt kérdés

3 nagyon apró volt a lábamban és nem itthon vettem észre hanem a balcsiparton. Kitéptem őket a körmömmel megfogva. Szétnyomtam a két körmöm közt és vér nem jött egyikből sem. Ez azt jelenti hogy tuti nem régen mehetett belénk és nem fertőzhetett még meg? Ha ilyet tapasztaltam akkor biztos nem tegnap került belénk? Egy nap alatt már nőtt volna és lenne benne vér? Attól félek hogy tegnap mászott belénk és csak ma vettem észre.


Köszi a válaszokat!


2011. aug. 20. 21:18
 1/5 anonim válasza:
A kullancs sok betegsegnek a hordozoja lehet, tobbet kozott a Lyme-kor, ami a Borelia Bugdorferi virussal fertoz. Ez kullancs fuggo, ha fertozott volt a kullancs es megcsipett akkor fertoz, fuggetlenul attol, hogy a feje bent maradt vagy nem. A kivevesnel vigyazni kell, h a kullancs minden darabja tavozzon, leginkabb a feje szakadhat bele es akkor begyulladhat, meg kell nezni ahol megcsipett es ha maradt, akkor orvoshoz elmenni, h kitakaritsak, konnyu megtalalni a megcsipett helyet, mert viszket az elso napokban. Bennem tobbszor is volt kulancs, bar felenk meg nem fertozottek a kullancsok, nem tudom, h magyarorszag teruleten mennyire igen. valoszinu nem lesz baj
2011. aug. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ennyi kullancs nincs is.
2011. aug. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Akkor nagy a fertőzés veszélye, ha a kullancs visszaköpte a véred: tehát ha megbolygattad, megijesztetted, stb...

Legalábbis nekem doki ezt mondta.

De ha 1 nap alatt nem gyullad be, nem lesz piros folt körülötte, nincs gáz

2011. aug. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszi, én is azt hittem hittem ennyi kullancs nincs, de ezek szerint mégis. tuti azok voltak. Én nem bolygattam meg. Megláttam és kiszedtem. megfogtam körmömmel és kitéptem.
2011. aug. 20. 21:41
 5/5 anonim ***** válasza:

1. A Borrelia burgdorferi nem vírus, te első paréj, hanem baktérium.

2. Kérdező, azt ugye vágod, hogy nem miden kullancs fertőzött, igaz?

3. Fertőzni fertőzhetett. Ha nem volt fertőzött, akkor tökmindegy, ha meg fertőzött volt, annak lesznek tünetei = orvos.

2011. aug. 20. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!