Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mi lesz a nagybátyámmal?...

Mi lesz a nagybátyámmal? (hasnyálmirigy daganat)

Figyelt kérdés

Nagybátyámnak korábban hasnyálmirigy gyulladása volt.

Majd kiderült, hogy nincsnek rendben az értékei, és sok vizsgálat után rájöttek az orvosok, hogy hasnyálmirigy daganata van. Azóta megműtötték, több kisebb daganat is volt ott neki, ezért eltávolították a hasnyálmirigy egy részét.

Tegnapelőtt a szövettanon kiderült, hogy rosszindulatúak voltak a daganatok. Mennie kell majd kemoterápiára.

Ugye túl éli??? :,(

Azt hallottam és olvastam, hogy nagyon alattomos betegség és a leghamarabb végez az emberrel.

Neki nem voltak tünetei tudtommal, csak a kontroll miatt kezdték vizsgálni és hetek múlva találták meg a baj okát.

Ha nem terjedt szét, akkor igaz nem fog meghalni???

Annyira félek! 5 gyermeket nevel, nagyon jó ember :(

Igaz van esélye a gyógyulásra?


2011. aug. 24. 23:51
 1/10 anonim ***** válasza:

Persze, hogy van esélye. Valószínű, hogy még idejében felfedezték, hisz még tünetei sem voltak.

Ne félj előre, inkább próbáld Őt támogatni.


Nálunk a nagybátyám feleségének, volt rosszindulatú daganata a mellében. Megműtötték, kemora járt és 7 éve kb. tünetmentes, vagyis meggyógyult.


Az ember hozzá állásán is múlik talán a dolog, neki is ott van 5 gyerek, bőven van miért küzdenie.

2011. aug. 24. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Igen, igazad van a hozzáállás kérdésében.

Sajnos annyira közeli kapcsolatban nem vagyunk, hogy ilyeneket beszéljek neki, de nagyon szeretem.


Én végig hittem, de le lettem szólva, hogy ennyit a pozitív gondolkodásról, miközben ő végig azt hajtogatta, hogy megfog halni és a felesége is sokat sírt.

Hát remélem bízik azért, és meg akar gyógyulni. Sajnos az édesapja is ebben halt meg, de ő akkor idős volt már.


Annyira jó lenne, ha meggyógyulna!

Köszi a biztatást!

2011. aug. 25. 00:04
 3/10 anonim ***** válasza:
5%
hasnyálmirigy daganatot nem a tescoban lehet kapni. ha a nagybátyád szigorúan betartja az orvos utasításait, túlélheti. az öt gyerek nem mentesíti semmi alól.
2011. aug. 25. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarlak elkeseríteni, de sajnos a hasnyálmirigyrák az egyik legrosszabb kimenetelű daganat. Persze remény mindig van, de a teljes hasnyálmirigyet nem lehet eltávolítani. Ráadásul, ahogy mondtad, igen alattomos, általában akkor veszik csak észre, amikor már áttéteket ad. Persze remény mindig van, legyetek vele sokat, bíztassátok, ne hagyjátok, hogy feladja. Tudom milyen nehéz, a nagymamát egy hónap alatt vitte el egy későn felfedezett agydaganat...
2011. aug. 25. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A remény hal meg utoljára! Másra -szerintem- nem szabad gondolni, csak arra, hogy minden rendben lesz!


Szívemből kívánom neki, hogy gyógyuljon meg!

2011. aug. 25. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Először is legyél vele minél többet,mer kitudja mit hoz a sors.Másodjára mindig mondogasd neki,hogy megfog gyógyulni, tartsd benne a reményt.Én Édes anyukám 3éve hunyt el mellrákba 2hónap alatt,és még utolsó találkozásunk alkalmával is mondtam neki,hogy meg fogsz anya gyógyulni..holott tudtam,hogy csak pár napja van..
2011. aug. 25. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

" nagymamát egy hónap alatt vitte el egy későn felfedezett agydaganat..."


A hasnyálmirigyrák rosszabb. És mindegy, hogy felfedezik e, vagy sem...

2011. aug. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Kései Sirató ***** válasza:
57%
Sajnos az egyik legrosszabb betegség :( Ha nem terjed szét, akkor is nagy eséllyel kiújul. A legújabb kutatűsok szerint a szódabikarbóna nagyon jó a gyomor és hasnyálmirigy, vagy egyéb emésztőszervrendszeri daganatok ellen. Nézzetek utána, ajánld neki, hogy fogyasszon minden nap. Amúgy meg nagyon szigorú diétát kell tartania élete végéig. Csak párolt ételeket ehet, sütve például semmit. Jobbulást kívánok neki!
2012. szept. 10. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Hogy van -

Meggyógyult?

2014. szept. 28. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy meghalt. 5% a túlélési esélye a hasnyálmirigy ráknak... Lássuk be elég kevés.
2015. febr. 5. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!