Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Nátha áldozatául estem. Mi...

Nátha áldozatául estem. Mi tévő legyek hogy hamar elmúljon?

Figyelt kérdés
Fekszek amikor csak tehetem, néha kimegyek levegőre amikor nem folyik nagyon az orrom. Orvoshoz mehetek és ad igazolást? suliban alig tudok figyelni. szerencsére mára alakult ez ki teljesen és nem pont a hét elején. meddig fog ez tartani?
2011. szept. 9. 22:06
 1/6 anonim ***** válasza:
82%
Pár nap alatt magától elmúlik. Igyál sok meleg teát, pihenj, szedjél C-vitamint. Iskolába ne menj náthásan, mert csak ráragasztod a többiekre!
2011. szept. 9. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%

Őhm, szerintem ha náthás vagy, nem kell feküdni. De én nem értek hozzá, csak voltam már náthás :)

Szóval, vannak szuperjó orrsprayk, amiktől tudsz majd szépen lélegezni az orrodon :) Ha nincs otthon semmitek, menj el orvoshoz, majd ír fel valamit, egyél sok zöldséget, gyümit :) Egyébként én allergiás vagyok, szedek gyógyszert használok orrsprayt és szemcsöppet, és volt hogy suliban úgy éreztem, hogy na én most hazamegyek, és az első fagy előtt nem jövök többet suliba :D Százas zsepiket cipeltem magammal teremről teremre, kétpercenként fújtam orrot... lényegében olyan volt, mintha valami rossz dolog elválasztana engem a külvilágtól. Szóval teljesen megértelek :)

Ha sokáig nem múlik el, menj orvoshoz, mert kialakulhat belőle valami komolyabb - legalábbis nekem mindig ezt mondta a háziorvosom :) Meg az orrsprayket sem lehet sokáig használni, mert ugye azért nem tesznek túl jót az orrodnak.

Jobbulást :)

2011. szept. 9. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) fekvésen kívül nem tudok nagyon semmit sem csinálni még gépezni se nagyon.
2011. szept. 9. 23:16
 4/6 anonim ***** válasza:
47%

Őszintén, szerintem náthásan mehetsz suliba, már ha hétfőre olyan állapotban leszel, hogy tudsz figyelni.

Most orrfolyással és kis torokfájással nehogy már valaki otthonmaradjon ez nem betegség! Még a gyermekorvosom se pártolta anno. Lehet, hogy ez is fertőző, de most amiatt...

Volt olyan év, mikor 4-5 hét hiányzásom is lett volna a banális náthák miatt. Ez azért már sok.


Viszont kúrálnod kell magad, mert lassabban gyógyulsz, és szövődménye is lehet különben.

Sok zöldséget, gyümölcsöt egyél, igyál teát, amibe mézet, citromot raksz (ezeket ne a forró teába nyomd), egyél fokhagymát (ez sokat segít!!! és most a szagod mellékes otthon...).

Ha van infralámpátok, feltétlen használd, és esetleg gőzölj is!

2011. szept. 10. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ja valamiért most látom a kommentedet csak...

Hát, ha viszont ennyire gyenge vagy és nem tudsz figyelni, és már nem a közönséges, vírusos náthára tippelnék, hanem valami komolyabbra.

Kúráld magad, és hétfőn irány a doki.

Szerintem mérd a lázad is...

2011. szept. 10. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
már jól vagyok :) Köszönöm a segítséget! :)
2011. szept. 11. 19:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!