Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Kecsketejjel a szénanátha...

Kecsketejjel a szénanátha ellen. Próbáltátok már?

Figyelt kérdés

A férjemet nagyon kínozza az allergia. Sajnos többnyire egy gyógyszer sem hat, így szeretnénk kipróbálni egy hallomásból szerzett módszert. Olvastam, hogy ha valaki kecsketejet iszik, akkor erősebb lesz az immunrendszere, mert a kecske eszi a parlagfüvet.

Ilyen esetben kitől kell venni tejet? Gondolom valamilyen tanyáról, megbízható helyről. Van erről a módszerről bármiféle tapasztalatotok? Segített?

Köszi!


2011. szept. 12. 15:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

szénanátha nem egyenlő parlagfű-allergia

a kecsketej parlagfűre jó, másra nem


az allergia fokozott immunválasz az allergénre, tehát az immunrendszer elég erős amúgy is...


én próbáltam a kecsketejet, borzalmas íze van...

2011. szept. 12. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

szénanátha= pollenallergia.

Tehát a parlagfű allergia az szénanátha. Másra is allergiás, mármint más pollenre, de a parlagfű ideje alatt van rosszul igazán.

2011. szept. 12. 17:01
 3/12 anonim ***** válasza:
Egy allergiásnak legkevésbé arra van szüksége, hogy erősítse az immunrendszerét....
2011. szept. 12. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
63%

Megcáfolnám azt az állítást, hogy nincs szükség az immunerősítésre!

Igenis van!

Kb. 2hete szedem a C-vitamint nagy adagban (napi 3g elosztva) és az első hét végén már érzékelhetően csökkentek a tüneteim. Tehát nem hat azonnal, de működik.

Addig ki lehet egészíteni bogyóval. Lehetőleg minél tisztább c-vitamin legyen mindenféle adaléktól mentesen.

Én testépítő shopból vásárolom.

Most már végre tudok aludni éjszaka és nincs állandó orrfolyás, dugulás.

Inkább ezt mint gyógyszert!

Jobbulást!

2011. szept. 12. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Az én ismerősömnek is hatott a kecsketej-kúra.Szerintem érdemes kipróbálni. Én a piacon veszem, nagyon ízlik.Bár én nem vagyok allergiás, de jobban meg tudom emészteni, mint a tehéntejet.Vagyis sok előnye van.
2011. szept. 12. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

És a Te ismerősöd hogy fogyasztotta? Naponta? Hány pohárral?


Egyébként, az immunrendszert erősíteni kell allergia alatt. Viszont nem úgy, ahogy a kételkedők gondolják. Amikor kapsz egy oltást, akkor is az immunrendszeredet erősíted, mert rezisztens leszel az adott vírusra.


Ha megiszod a tejet, amiben benne van a parlagfű valamilyen formában (ehhez a részéhez nem értek) akkor ellenállóbb lesz a parlagfűvel szemben. Tehát valamilyen szinten erősödik az immunrendszer. "Bejáródik" hozzászokik a parlagfűhöz, tehát rezisztencia alakul ki.. Így nem fog előjönni a parlagfűvel szembeni fokozott immunválasz.

2011. szept. 13. 10:29
 7/12 anonim ***** válasza:

Jaj, ne magyarázd, nekem is parlagfű- ÉS pollenallergiám van.

De akkor elmondom újra. A pollenallergia nem ugyanaz, mint a parlagfűallergia. Igaz, hogy a parlagfű is pollen, de a pollen nemcsak parlagfű, hanem sokkal többféle pollenből van. A kecsketej meg parlagfűre jó csak. A 30 féle pollenből kilőttél egyet, na bumm, mi van akkor? Semmi. Ugyanúgy folyik az orrod és viszket a szemed.

2011. szept. 13. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

A komment megírásának időpontja: ma 10:29:

Ha kialakul valamivel szemben az immunitás, az nem erősebb immunrendszert jelent... hála az Égnek.

2011. szept. 13. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
46%

Próbáljátok már ki a C-VITAMINT. Kecsketej meg ilyen hülyeségek! Ha még mellé asztmás is akkor biztos fulladni fog a tejtől.

[link]

2011. szept. 13. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom milyen gyakran itta az ismerősöm és mennyit.Sajnos meg sem tudom kérdezni, mostanában nem vagyok vele kapcsolatban. Én napi egy bögrével innék a helyedben, mondjuk esténként vagy reggelente.
2011. szept. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!