Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Bárányhimlőnél hány napig...

Bárányhimlőnél hány napig jönnek elő még új pöttyök? Elfertőződhet még, ha már pörkös?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 27. 21:09
 1/6 anonim ***** válasza:
az én gyerkőceimnél 3napig jött ki az összes pötty. Annál több már nem lett szerencsére. A kettő közül az egyik nagyon megkapta (nem volt egy ép cm a testén) a másik negyed annyira-ez általában így van ha többen kapják meg. Azt nem tudom sajna,hogy elfertőzödhet e ha már pörkös,de az már jó jel! Csak vigyázni kell,hogy ne kaparja el az illető,mert megmarad a helye sajnos...
2009. ápr. 27. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Csütörtök óta, szóval 5. napja jönnek elő az új pöttyök. Már nagyon várom a végét. A két nagyobb könnyebben megúszta.
2009. ápr. 27. 22:47
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen elfertőződhet ha piszkos kézzel durván felsértve vakarja. Amúgy a pöttyök megjelenése előtt két héttel fertőz a betegség,ha kijöttek a hólyagok akkor már nem fertőz. Ha már nem jön újabb hólyag és szépen pörkösödik akkor már akár közösségbe is mehet. (gyerek szakápoló vagyok)
2009. ápr. 28. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Kedves Gyermekszakápoló!


Köszönöm a segíteni akarást, de hagy hívjam fel a figyelmét néhány pontatlanságra:

Azt írja "a pöttyök megjelenése előtt két héttel fertőz a betegség,ha kijöttek a hólyagok akkor már nem fertőz"


Ezzel szemben a minden interneten elérhető forrásban a következő szerepel:

Az első himlős hólyagok megjelenése előtt 1-2 nappal a beteg már fertőz, és ez a hólyagokat felváltó pörkök leeséséig tart.

2009. ápr. 29. 13:49
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen igazad van kedves kérdező, valóban én is igy tanultam az iskolában de mióta orvosi rendelőkben dolgozom azóta az én verziómat mondják a doktorok a betegeknek. Néhány hétig én is csak pislogtam de aztán egy gyerekgyógyász kiokositott hogy hogy is működik a dolog. :) De azt azért hozzáteszem hogy mint mindenki más a betegség lefolyása is egyénfüggő. Azért nem árt asz óvatosság. És örülök hogy utánnakutakodtál a dolognak.:)
2009. ápr. 30. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Oké, meggyőztél!
2009. ápr. 30. 20:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!