Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Szaunázás után fájhat a torkunk?

Szaunázás után fájhat a torkunk?

Figyelt kérdés
Ma voltam szaunában és mikor végeztem, naggyábol megtörölköztem, és elindultam haza, és mikor haza értem enyhén fájni kezdett a torkom, és fáradt is voltam...lehet ilyen tünet szaunázás után?
2011. okt. 9. 19:57
 1/1 404 ***** válasza:
100%
Igen. Valaki érzékeny rá ha hirtelen forró levegőt lélegzik be, majd közvetlenül utána hideget. De akkor is előfordulhat, ha a kelleténél több időt töltesz a szaunában, hisz a jóból is megárt a sok. Kevesebb időt tölts benne, és kisebb hőfokon. Szauna után pedig igyál citromos, mézes kamillateát. A citrom és a méz antiszeptikus hatású tehát fertőtlenít, a kamillatea pedig nyugtatja a torkot. Remélem, segítettem :-)
2011. okt. 11. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!