Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A Népegészségügyi Intézet...

A Népegészségügyi Intézet Laboratóriumában vizsgált székletmintákról meg tudják állapítani, h. kitől származnak?

Figyelt kérdés
Fiam székletmintái hetek óta pozitívak szalmonellára...bölcsibe menne, semmi tünete, panasza (egy napig ment a hasa mindössze), én kismamaként el sem kaptam, pedig ugyanazt ettük...dokiban már felmerült, rakjunk mást a dobozba...ezt valaki le tudja ellenőrizni?
2011. okt. 17. 13:09
 1/3 anonim ***** válasza:

szia!


Előkerestem az egyik jegyzetemet, hogy pontosan meg tudjam neked írni a választ!

Az van benne, hogy " a klinikai gyógyulás után a kórokozó ürítés néha hónapokig tarthat."

Szóval lehet, hogy pontos az a vizsgálat.

Ameddig a kórokozó ürül, addig a beteg fertőzőképes.

2011. okt. 17. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Nézd elviekben 3 tünetmentes székletet kell produkálni, mire közösségbe mehet a gyerek, így akár ki is próbálhatjátok, mert ha negatív akkor a következőre a fiadét adjátok le megint.

Viszont a baci néha tényleg sokáig ürülhet, mert az epehólyagban él és szaporodik tovább a baci. Ilyenkor a beteg tünetmentes viszont fertőzhet.

Egyébként nem bírom elképzelni, hogy a doki fejében ilyen megfordulhatott, furcsa.

2011. okt. 17. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Székletmintából elvileg lehetséges DNS kinyerése, és ha van összehasonlításra minta, akkor megmondható, hogy tőle származik-e a széklet. Abban biztos vagyok, hogy ezt ott a laborban nem végzik el, ugyanis drága.

A népegészségügyi laborban nem vagyok jártas, de nagy valószínűséggel meg sem őrzik a mintákat, csak az eredményig, utána kidobják, tehát már meg sincsenek a székletminták, hogy DNS-t vonjanak ki belőlük.

Tehát összegezve a leadott mintáról nem tudják megmondani, hogy kié.

2011. okt. 18. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!