Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Hantington. Mennyre féljek?

Hantington. Mennyre féljek?

Figyelt kérdés
Az a helyzet hogy a nagymamám által a testvérem (bátyám) keresztapukáján már egyértelmű hogy örökölte ezt a betegséget. Amitől nagyon nagyon félek, hogy édesanyám is örökli. Apa azt mondta, hogy ő szerinte anya is örököli mert látja egy kicsit az arc mimikáján, de szerintem csak azért látja mert már annyira fél ő is h örökli anya h bebeszéli magának. Vagy lehet hogy én akarom annyira hogy ne örökölje ,hogy észre sem veszem a jeleket? Annyira nagyon félek hogy azt leírni nem lehet. Ha anya örökli akkor bennem is és testvéremben is megvan a hajlam az öröklésre. Nem tudom mondjam-e anyának h apa lát rajta jeleket. De az is lehet hogy felesleges az aggódás. Nem akarom anyára rá erőltetni a genetikai vizsgálatot.. viszont ha én elmennék és kiderülne h én is hantingtonos vagyok.. akkor kiderül hogy ő is az...Viszont ha én az lennék akkor komolyan elgondolkoznék azon hogy akarok e gyereket szülni, hogy aztán végignézzék leépülésem. Nem tudom mit csináljak! Segítsetek kérlek!
2011. okt. 24. 18:10
 1/5 anonim ***** válasza:

Nehéz. Én elmennék, sokkal jobban szeretem, ha tudom mi a helyzet, akkor is ha esetleg valami rosszat tudok meg. A bizonytalanság még ennél is rosszabb.

És ha megvan az eredmény akkor gondolkodnék el, hogy hogyan tovább. Lehet, hogy teljesen feleslegesen idegesíted magad.

Ha viszont benned van, akkor gVógyszeres kezeléssel lassítani lehet és minél előbb kezdik a kezelést annál jobb.

2011. okt. 24. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Először is: milyen tüneteket vesztek észre édesanyádon? Nem lehet, hogy csak anyukád fáradt, vagy ilyesmi, szóval egyéb okból produkál efféle tüneteket? Másrészt szerintem hagyd, hogy anyukád maga döntse el, szeretné e tudni, hogy beteg e, vagy sem. Ha felkészült rá, akkor elmegy vizsgálatra. De ha nem kíváncsi az egészre, hagyd meg tudatlanságában.

Az hogy te mihez kezdesz, pedig rajtad múlik. Én személy szerint kivizsgáltatnám magamat, és ez alapján döntenék további életemről. A gyerekvállalást viszont még negatív eredménnyel is megfontolnám, hisz egy betegség nem csak közvetlen ágról örökölhető.

Mindenesetre borzalmas helyzet, nagyon sajnállak titeket. Ez szerintem egyike a legborzalmasabb végkifejletű betegségeknek. Remélem egyikőtök sem örökli.

2011. okt. 24. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Apa azt mondta hogy ha anya iszik egy kis bort akkor jobban látja rajta azokat az arcmozdulatokat amiket régen mamánál.. én már annyira nem emlékszem mert kicsi voltam és csak úgy emlékszem mamaára hogy beteg.. viszont most keresztapun látom és nagyon ijesztő..bár a tavalyi nyaram azzal telt hogy a nagyapámat gondoztam tüdőrákban és végignéztem ahogy meghalt. Én gondoztam igen pelenkáztam is mert szüleim dolgoztak bátyám elköltözött.. iszonyatos trauma volt számomra nem tudom hogyan bírnám elviselni hogy anyukámat elveszítem idő előtt:''(
2011. okt. 24. 18:38
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem ártana,ha anyukád is kivizsgáltatná magát.ha csak akkor kezdik el kezelni amikor már jelentős tünetei vannak, akkor sokkal kevésbé hatásos.
2011. okt. 24. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! Valószínű vizsgálat lesz az én részemről..Várok további válaszokat is.
2011. okt. 24. 18:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!