Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Elkaptam valami vírust?

Elkaptam valami vírust?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az a helyzet, hogy elkaptam egy elég csúnya vírust és nem tudok elmenni orvoshoz mert percenként rohanok a wc-re.tünetek: láz, hasmenés, alhasi görcsök. Ilyenkor mi a teendő?
2011. okt. 28. 09:16
 1/3 anonim ***** válasza:
Elég egyszerű!Hívd ki az orvost.
2011. okt. 28. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Pillanatnyilag semmi. Az orvos is 2 dolgot mondana: diéta és lázcsillapító. Néhány napig semmit nem ehetsz, csak főtt krumplit, főtt rizst, sütűtököt (natúr), főtt répát, háztartási kekszet, ropit, esetleg üres pirítóst fehér kenyérből, de azt inkább majd csak honap, ma még ne. Rengeteg folyadék kell (cukros tea, nem szénsavas üdítők - kell az energia, hiszen minden kijön belőled. Ha bírod a kólát, az is jó ilyenkor, de abból is a cukrosat vedd.

Ha 2-3 nap alatt nem múlik el vagy rosszabodik, akkor érdemes dokihoz menni.

Hasfogót ne vegyél be, mert ha nem jön ki, aminek ki kell jönni, bélgyulladást okoz.

2011. okt. 28. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Igyál sok vizet, és mivel a sós vizet nem mindenki tudja meginni, egy mokkáskanálnyi sót vegyél a szádba, és igyál rá. Cukros teát, üdítőt mellőzd és semmit ne egyél. A só megköti a vizet, kiszáradás ellen nincs más. Holnapra jobban leszel. Amúgy a hasmenésnek az aktív szén a gyógyszere, de ebben az esetben az nem segít. Jobbulást!
2011. okt. 28. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!