Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mi történik, ha pajzsmirigybet...

Mi történik, ha pajzsmirigybetegség kezeletlenül marad? Nem szedi be a hormont, amit felírtak?

Figyelt kérdés
2011. nov. 6. 15:01
 1/10 anonim ***** válasza:

Alulműküdés?

Fáradékonyság, hízás, menzeszproblémák, mixödéma, hideg intolerancia, reflexek lassulása, székrekedés, memória romlása, alacsony pulzusszám.

2011. nov. 6. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Mivel hormont adnak, így gondolom alulműködés. És egyszerűen a tünetek jelentkeznek, lassúság, tompultság, elhízás, depresszió. Nagyon súlyos, kezeletlen esetekben akár pszichiátriára is kerülhet az illető pszichózis miatt, vagy fertőzés miatt kómába eshet, de ezek ritkák, és inkább idősekkel fordul elő.

Túlműködésnél más a helyzet, szívkimerülés alakul ki, onnantól gondolom nem kell mondani.

2011. nov. 6. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Hú. Köszönöm. A hormon szedését, ha elkezdi, tényleg nem lehet abbahagyni?
2011. nov. 6. 15:38
 4/10 anonim ***** válasza:
Hát ált. nem javul a dolog, szóval azt már szedheti élete végéig. De miért fél tőle ennyire? Csak pótolják azt, ami a szervezetből hiányzik. Ha rendesen be van állítva az adag, akkor nem lesz semmi mellékhatása.
2011. nov. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Én 20kg-ot híztam a hormon szedése előtt,azóta 4kg ment le keservesen.Amíg élek szednem kell.A fáradékonyság és a többi tünet se múlt el,csak csökkentek.
2011. nov. 10. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"A hormon szedését, ha elkezdi, tényleg nem lehet abbahagyni?"

Szerintem ezt úgy kell érteni, hogy ha abbahagyja, visszajönnek a tünetek újra. Tehát nem gyógyul meg a hormon szedésétől sem, de elmúlnak vagy csökkennek a tünetei, amíg szedi.


Persze lehet, hogy ha abbahagyja, úgy fogja érezni, hogy rosszabb lett, mint a gyógyszer szedése előtt volt, de ennek inkább csak az az oka, hogy a jót könnyen megszokja az ember, és elfelejti, milyen volt előtte.

2011. nov. 10. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha egyszer elkezdte tényleg nem lehet csak úgy egyik nap a másikról abbahagyni, mert tireotoxikus krízis alakulna ki, pláne ha magas dózist kell szednie. Ezért is itatnak túlműködéses betegekkel Lugol-oldatot, összeomlana a keringésük ha csak hirtelen visszaesne a tiroxin termelés.


De ha egyszer elkezded hidd el nem is hagynád abba, mert hülyeség is lenne. Ez nem olyan, mint a szteroidok, hogy hol meghízol, hol ilyen-olyan mellékhatásai vannak, mert a gyógyszer pont ugyanaz, amit a szervezeted termel, ha be van állítva pont ugyanolyan jól leszel tőle, mint előtte, ugyanúgy érzed magad, mint az egészséges emberek.

Másrészt azért is kell örökké szedned, mert ha autoimmun erdetű az alulműködés többet ez sose fog javulni, maximum romlani.

2011. nov. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
100%
Az előttem szólók által leírt tünetek valóban jelentkezhetnek. Hogy ez a betegség egy végleges állapot-e, azt szerintem nem mondhatja meg ember, hiszen egyrészt: ha ez gyermekkorban alakult ki, akkor még van esély, hogy a pubertáskor után a szervezet hormontermelése beindul a pajzsmirigyekben is (ez akár 20-22 éves korban is megtörténhet). Másrészt a legtöbb betegség pszichoszomatikus, vagyis lelki eredetű. Ha a lelki probléma fennállása megszűnik, akár a gyógyulás is bekövetkezhet. Gyakran történnek az orvosok által megmagyarázhatatlan gyógyulások!!! Fontos a pozitív hozzáállás és a problémák megoldása!!!
2011. nov. 10. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Sajnos Hashimoto Thyroiditis nincs felépülés, ez úgynevezett, nem gyógyítható, de kezelhető betegség(ennél van hormonpótlás, a pajzsmirigy autoimmun sorvadása miatt kell pótolni)

Esetlegesen átfordulhat Basedow-kórba, de olyanról még nem hallottam, hogy alulműködésből túlműködés alakult volna ki, a fordítottjáról már igen.

A gyerekkori és jódhiányos alulműködés teljesen más.

Az viszont teljesen igaz, hogy ez egy pszichoszomatikus betegség, de az elsorvadt pajzsmirigy nem fog rendbejönni ha a lelki világunkat helyretettük (pláne, mert maga a depresszió is tünete az alulműködésnek).

Saját tapasztalat mindez...

2011. nov. 10. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Nem!soha nem lehet abbahagyni a hormonpotlast alulmukodes eseten:nekem az orvosnom nem mondta es ugy visszaestem ,hogy alig kapartam magam ossze...1-2 nap kimaradas nem veszes esetenkent,de egyebkent nem szabad.Reggeli elott 20-30 perccel kell bevenni/hat lassan 10ev utan megtanulok elni vele csak a plussz sullyal nem amit felszedtem miatta.
2011. nov. 13. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!