Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Miért pont a melegek között...

Miért pont a melegek között van több HIV fertőzött?

Figyelt kérdés
vagy ez hülyeség? ezt olvastam vhol
2009. máj. 9. 12:00
 1/6 anonim ***** válasza:
14%
tényleg ott van.jó kérdés,lehet hogy ök nem védekeznek.
2009. máj. 9. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
96%
Ez csak az én feltevésem, de szerintem azért, mert még mindig sokan vannak, akik nem tartják fontosnak az óvszeres védekezést. A heteroszexuális párok között szerintem többen védekeznek óvszerrel, hiszen nem akar teherbeesni a lány. Két fiúnál ez ugye nem történhet meg, és sajnos a HIV vírussal sokan úgy vannak, hogy az csak másokkal fordulhat elő.
2009. máj. 9. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
93%

Az aktusuk (1. számú férfi végbelébe, 2. számú férfi himvesszője) sokkal nagyobb sérülésekkel jár együtt, mint a férfi-nő sexnél. A virus pedig vérből-vérbe tud a legjobban terjedni. A végbél nem olyan tágulékony, mint a hüvely. Valamint náluk sokkal gyakoribb a partner váltás.

Én is olvastam: egy HIV gazdának 40-50 partnere is volt egy év alatt. (1988)

2009. máj. 9. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
69%

A HIV először a melegektől indult. Sokáig csak homoszexuális fertőzöttek voltak, aztán a biszexuálisokon, vért kapó hemofiliásokon keresztül jutott el a heteroszexuálisokhoz is.


Ha a magyar statisztikákat megnézed

(Statisztika menüpont és "Az AIDS betegek számának megoszlása a rizikócsoportok szerinti megoszlása")

Itt is láthatod, hogy először homoszexuális betegek voltak.


Hogy miért épp őket kapta el, annak valószínű az az oka, hogy az akinél mutálódott a vírus és elkezdett embereket fertőzni, az homoszexuális volt, ráadásul olyan akinek volt lehetősége viszonylag rövis időn belül nagyszámú egyedet megfertőzni.

2009. máj. 9. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
93%

oké, lemaradt a link

[link]

2009. máj. 9. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem gyakoribb a partnerváltás a melegek között.

A melegek többen, és többet használnak gumit, mint a heterók.

A végbél sérülékenysége igaz egyedül.


Csakis azért van több regisztrált/azonosított meleg HIV fertőzött, mert a melegek sokkal jobban figyelnek a szexuális úton történő fertőzésekre, betegségekre és ők sokkal többet járnak orvoshoz is ezügyben. Ha a heterók is tisztességesen látogatnák a dokikat, az arány megfordulna.

2009. máj. 12. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!