Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Antibiotikumra ihatok alkoholt?

Antibiotikumra ihatok alkoholt?

Figyelt kérdés
Kezdetleges tüszős mandula gyulladást állapított meg az orvos. Opsen nevű antibiotikumot kell szednem, egy nap 3-mat. Hétfőtől szedem, de péteken szalagavatóm és alkoholt is szeretnék fogyasztani. Pénteken még vegyek be reggel és ha este iszok nem lesz bajom? Vagy vegyek be gyógyszert most 3...4..esetleg 5 óránként hátha hamarabb meggyógyulok. Amúgy egyáltalán nem fáj a torkom nem vagyok szarul, csak reggel kapar egy kicsit. Mit tegyek? tutira inni akarok pénteken és meggyógyulni mert még is csak szalagavató. Egész nap teázok meg c vitamin meg minden. Segítség! Fontos lenne nagyon!
2011. nov. 16. 18:57
 1/6 anonim ***** válasza:
Semmiképp ne vegyél be többet egy nap, mint amit az orvos rendelt, attól nem gyógyulsz előbb. Péntek este ihatsz alkoholt, de mértékkel. Ha péntek este kell bevenned az utolsó adagot, azt vedd be két-három órával korábban.
2011. nov. 16. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

ha önkényesen megváltoztatod a gyakoriságot, az annyit ér, mintha el se kezdted volna szedni. oka van annak, hogy reggel, délben, este kell bevenni.

inni lehet rá, de ne annyit, hogy kihányd, különben szintén fuccsba megy.

2011. nov. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Talán vedd elő a betegtájékoztatót és olvasd el.
2011. nov. 16. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Antibiotikomra SOHA nem szabad alkoholt fogyasztani. Az Ospen az peniccillin, egyértelmü hogy vele sem.

Két dolgot kell tisztázz magadban. Mi a fontossabb? Hogy meggyógyulj,? vagy a szallagavatón elfogyasztott 2 pohár bor. Ne érts félre, nem kötekedni akarok., de ha az antibiotikát nem szeded úgy és addig az idötartamig a mig az orvos írta, akkor akár ma is abba hagyhatod, úgy se fejti ki a hatást. Ha annyira meg vagy gyözödve, hogy a mandulagyulladásod rendbejött, akkor inkább ezt a lehetöséget válaszd, és ne azt, hogy reggel még veszel gyógyszert, este meg borozol.

2011. nov. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Kicsit piros még, de nem fáj egyáltalán. Nem vagyok szarul, mintha nem lenne semmi bajom, a közérzetem rendben, reggel kapart kicsit a torkom. Ha péntek reggel beveszek gyógyszert akkor este ihatok rá? vagy akkor is bajom lehet?
2011. nov. 16. 22:14
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon készltem a bulira, minden pénzem félre ettem az italra.. és nagyon várom már és életem első bulija az egész osztállyal és az utolsó tök olyan helyen ahol még sosem voltam és még mindenki iszik nem akarom nézni őket...
2011. nov. 16. 22:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!