Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mi a különbség a fertőzés és...

Mi a különbség a fertőzés és a megbetegedés között?

Figyelt kérdés
Biológia órán kaptunk egy ilyen kérdést és van sejtésem, de nem vagyok benne biztos. Segítsetek legyetek szívesek! :)
2011. dec. 24. 20:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem nagyon értem a kérdést szerintem elég hülyén van megfogalmazva, de amire én gondolok az az akar lenni, hogy fertőzés bekövetkezhet megbetegedés nélkül (lappangási időszak, tünetmentes ürítés) megbetegedés meg a fertőzés következménye.
2011. dec. 24. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ebben 100%-ig biztos voltam, hogy nem fogod érteni, én sem értem, hogy ennek mi a lényege. Lehet, hogy nagyon hülye vagyok, de ez nekem magas. :S
2011. dec. 24. 20:27
 3/5 anonim ***** válasza:
Megbetegegedés létrejöhet fertőzés nélkül is, pl. krónikus betegségek.
2011. dec. 24. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A fertőzés az, amikor nem vagy beteg, csak beléd ment a kórokozó. Ha ez a kórokozó valamit csinál is, az a megbetegedés.
2012. jan. 14. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2012. jan. 15. 15:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!