Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Miért kell félni a Rheumatoid...

Miért kell félni a Rheumatoid Arthritis-től?

Figyelt kérdés
Nálam egy éve diagnosztizálták, még nagyon az elején vagyok. Igyezektem utánaolvasni. Néhányan nagyon eltúlozzák szerintem, hisz nagyanyáink korában is megvolt. Egészen torz ízületekkel - és persze a fájdalommal - éltek le szépen 90-100 éveket. Nekem pl. a háziorvosom azt javasolta, hogy ő ettől a betegségtől nem tartana, viszont attól, hogy szteroidot kelljen szednie egy életen át, attól igen!!!! Ha úgy döntök, hogy nem szedek semmit, akkor jól döntök szerintetek? A háziorvos szavai nagyon bennem maradtak!!
2012. jan. 4. 13:44
 1/7 anonim ***** válasza:

Már bocsánat, de ha az orvosod nem tart ettől a betegségtől akkor adja vissza a diplomáját.

Hány éves vagy? Juvenilis Ra-d van vagy idősebb vagy?


A betegségtől igenis félni kell. Nem lehet folyamatosan szinten tartani, egy idő után rosszabbodni fog. Egy idő után fájdalommal fog járni, ez pedig sok embernél a munka és mozgásképesség elvesztésével jár.

Gondolom a kedves kérdező nem gondolt bele, hogy ha ezek a deformitások létrejönnek (szerencsés esetben csak hosszú évek, évtizedek múlva) akkor, hogyan fog megfogni egy kulcsot. Azzal használhatatlan kézzel, hogy fogja kinyitni a ajtót, hogy veszi fel a zokniját stb. A deformálódott lábra milyen cipőt fog felhúzni...

Ez egy nagyon összetett betegség, és az egész szervezetet érinti előbb- utóbb.

Az RA-s betegnek nem mindig szednek szteroidokat. Van egy bizonyos lépcső amit ilyenkor be szoktak tartani. Először nem sztreoid gyulladás csökkentőket kapnak. Utána kortikoszteoid, bázisterápia, és végül biológiai terápiával próbálkoznak.

Mindenképpen ki kell egészíteni gyógytornával is. A folyamatos mozgás elengedhetetlen....


Szerintem olvass utána jobban. Nem döntesz jól ha nem kezeled a betegséget. Nem viccből találták ki a terápiát. A háziorvos pedig nem reumatológus. Keress fel egy rendes orvost aki minden lehetséges terápiáról és kezelésről felvilágosít.


Egy leendő gyógytornász

2012. jan. 4. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. Amiket leírtál, azzal nagyjából tisztában voltam. A félelmem csak az, hogy milyen mellékhatásai vannak a gyógyszereknek?? Mert ugye szuperül kikezeljük a beteget az egyik betegségből, aztán pedig 50-60 évesen jönnek a komoly belgyógyászati problémák az évtizedekig tartó erős gyógyszerek szedése miatt!!

Egyébként 37 éves vagyok. A "legideálisabb" korban ahhoz, hogy ez a vacak előjöjjön. Mert ugye jellemzően 35-50 éves kor között jelenik meg! Szeretnék alternatív terápiákkal segíteni magamon, mint jóga, paleolit táplálkozás és társai. Értem én a betegség lényegét, csak azt gondolom, nem kell rögtön a tolószékbe képzelnem magam!

2012. jan. 4. 16:25
 3/7 anonim ***** válasza:
Maga a Rheumatoid Arthritis is egy belgyógyászati, autoimmun betegség - kezelni mindenképpen kell!
2012. jan. 4. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok!


Az iskolában nem tanuljuk, hogy mennyire hatásosak az alternatív kezelések. Természetesen amíg a betegség állapota engedi addig lehet próbálkozni nem nyugati orvoslással, hátha beválik. Viszont ha belátható időn belül nem jelenik meg a javulás akkor mindenképp maradni kell a hagyományos medicina segítségénél.


Jobbulást kívánok! :-)

2012. jan. 8. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Remelem elkezdted mar a kezelest mert elobb utobb nagyon rossz leet... Tavaly aprilisban jott ki nekem ez a betegseg.. A terdem be volt dagadva folyamatosan leszivtak.. Tobbmint felevig szenvedtem nem tudtam mozogni se majd ra ment a masik terdemre is a 2 bokamra karomra nyakam stb... Fesulkodni se tudtam sesemmi.. Elkezdtem szedni a gyogyszereket es a szteroidot is mivel alig hasznalt elkezdtuk abiologiai terapiat 6 hete.. Es az elso szuri utan masnap csak bamultam es sirva nevettem h alig erzem h faj... Ha nem talaltal normalis dokit keresd fel a budai irgalmas rendi korhazat !!! :) jah es... Soha nem mulik el csak tunetmentes lehet.. Orokolni lehet :/ jobbulsat:)


Irtad hogy rosszkor jott ki... En most toltottem a 18 -at ..


18/L

2013. márc. 14. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Kedves kérdező.

Meg tudom érteni a félelmedet, mert magam is pokoli utat jártam be. De előbb az édesanyám. Az édesanyám 55 éves és súlyos rheumatoid artritiszben szenved. Már 20 éve le van százalékolva. Az izületi gyulladás és a fájdalmak, az évek óta tartó szteroid, és diclofenac típusú gyógyszerek szedése tönkre tették a szervezetét. Szörnyűek voltak a leletei, és ez csak romlott évről évre. Csak rollátorral tudott közlekedni 3 éve. Ez egy kerekes segítő székszerű szerkezet amit tolt, és ha a fájdalmaktól el akart esni gyorsan rá is tudott ülni. E nélkül már a lakást sem tudta elhagyni. Akkor történt fordulat az életében, amikor egy szép napon magam is elmondtam, hogy 3 éve minden reggel fáj a kezem, a lábam. Sírok minden edzés után, illetve az edzésekre már el sem járok. A munkába járástól is elfáradok, pedig az irodában ülhetek egész nap. Előtte még az ikreim megszületése után is kosárlabdáztam, minden mozgást boldogan éltem meg, stb. Magam előtt is titkolni próbáltam, talán nem igaz alapon. Aztán olyan rosszul lettem, hogy kivizsgálásra küldtek. Lelkiismeretes orvoshoz kerültem, aki elvégeztette, igaz nem tb-re a rheumatoid artritis genetikai tesztet is. Sajnos kiderült, hogy nem csak én, de ikerlányaim is örököltük a hajlamot. Kiderült, hogy az ikrek állandó fáradtsága is egy előjel lehet, a hajlam miatt stb. Mert amíg más gyerekek egész nap rohangáltak, ők néha azt mondták nem megyek, fáj a lábam, fáradt vagyok. Mit mondjak, a gyerekek miatt, és magam miatt is összeomlottam, de olyan vagyok mint egy macska, csak azért is talpra állok. Édesanyám állapota a hír hallatán még jobban leromlott, és kórházba került. A jó isten vezérelte attól a pillanattól az életünket, mert nem orvosi értelemben, de csodák sorozata történt velünk. Először is egy őrült hajléktalan morgott a kórház bejáratánál, amikor tolták be a mentősök édesanyám tolószékét. Egy szendvicset akartam adni neki, és a szénhidrát adag láttán morgott mint egy bolhás kutya, hogy csodálkoznak aztán ha rheumások lesznek. Először viccesnek találtam, de belebújt valami az agyamba, mert erről keztem faggatni a google-t. Teltek a napok és egyre több amerikai cikket találtam arról, hogyan függ össze a gabonafélék gluténtartalmának, szénhidrát tartalmának ártalma, és az autoimmun betegségek, többek között az izületi gyulladás témája. Egy reggel pedig amikor osztották ki a kórházi gyógyszereket, én pedig édesanyám ágyánál ültem, elkaptam egy takarító néni morgását, aki megjegyezte, hogy ezeket a szerncsétleneket tömik a szteroidokkal… ők meg ha betegek ezt, meg ezt szedik. Mivel nem értettem rendesen, próbáltam vele később beszélni. Áldom ma is a napot azért, hogy erre az osztályra küldték az nap dolgozni.

Innentől megpróbálok rövid lenni.

Az óta orvosoktól is megtudtam, hogy nem egy egészségügyis ha beteg, egy bizonyos Zyflamend nevű természetes étrendkiegészítőt használ gyógyulásához, fájdalmai eltüntetéséhez, csökkentéséhez. A csak néhány éve történt felfedezések tényleg csoda számba menően tompítják a fájdalmakat. Oly annyira, hogy az elmúlt két évben édesanyám elhagyhatta a szteroidokat, csak a metotrexátot kapja, azt is kis dózisban, és azt is csökkentik, ráadásul már rollátor nélkül közlekedik. Az én kijött nyavajáimat teljes egészében felszámolta. A megismert Peralgin nevű természetes étrendkiegészítő hatására, amely képes a genetikai hajlam törlésére stb. gyerekeimnél nyoma sincs már a fáradságnak. Egy betegséget el sem kapnak. Az oldalról amit belinkeltem, több dolgot használunk. Egyszerűen egy életformaváltással egybekötve, szó szerint kitisztíthatod a szervezetedből a rheumatoid artritist, de minimum csökkentheted az ártalmait, a fájdalmaidat mnimalizálhatod, mert ezek a természetes anyagok a gyulladást tüntetik el, amire a hagyományos orvoslás csak tüneti kezelést tud adni. Szánj rá időt és olvasd át az oldalt, azt a linket küldöm amit én kaptam anno. ( [link]

Az életformánkban annyit változtattunk, hogy egyáltalán nem használunk gluten tartalmú lisztet. Kölest zabot kis mennyiségben használunk, mert gluténmentesek, csak más gabonától szennyeződhetnek feldolgozáskor. Paleo típusú kenyereket sütünk. Élesztő helyett bio fermentet használok, de nem mindíg. Nagyon ritkán, egy hónapban egyszer főzünk babféléket, mert amióta Dr. Szendi Gábor tények-tévhitek oldalára rátaláltunk, nem sok bizodalmam van a béllyukasztgató babokhoz. A kukoricát is csak igen ritkán adjuk a gyerekeknek is, mert vissza fogja a növekedést. Egy gramm kristálycukrot nem használunk, csak egészséges, gyógyító nyirfacukrot. Az olajainkat lecseréltük extra szűz olivaolajra, kókuszzsírra, természetes kacsa és libazsírra. Az ártalmas margarinokat száműztük. Burgonyából, rizsből igen keveset eszünk a szénhidráttartalom miatt. Fogyasztunk viszont bőségesen csicsókát, minden áldásával. Van csoda finom amarant mag stb is, ami köretként finom. A táplálkozásunk arányait a paleo %-ok szerint változtattuk meg, de nem lettünk bigott paleosok. Tejtermékek közül a tejet elhagytuk teljesen. Krémsajtot nem használunk. Száraz sajtból készítem a krémsajtot is. Joghurtot házi kókusz és rizstejjel keverve készítem. Tejitalnak Kókusztejet készítek a gyermekeimnek. Még a madár tej is isteni vele, de minden cask házilag készítve olcsóbb. Nem vásárolunk semmi kész ételt, felvágottat, levesport stb. Csak természetes alapanyagokból főzünk, és még a felvágottakat, kolbászokat, disznósajtot is megtanultam házilag elkészíteni, préselni stb. Pedig panellakásban élek. Igaz egy hűtőláda bekerült az életünkbe, kerülgetem az előszobában. Az egyetlen nagy beruházás egy mini malom volt. 75000 ft. De az óta mindent el tudok készíteni itthon, biztosan tisztán. Ma már 6 hónap életformaváltás után semmim nem fáj. A gyerekeim is, én is, genetikai öröklés ide meg oda kicsattanunkk az egészségtől, az édesanyám sokkal-sokkal jobban van. Remélem ha ezeket átolvasod, lessz erőd a változtatásokhoz, mert csak a mérgezett, cukorral, szénhidrátokkal, gluténnel teli mű ételekről kell lemondanod. Megéri. Szeretettel Kívánok Jó Egészséget. Egy ma már boldog édesanya.

2013. máj. 31. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 ayameminto válasza:

Szia! Nálam 3 évesen jött elő a betegség. Volt amikor egy időre nem gyulladt be egyik ízületem sem, de most újra előjött. 12 éves vagyok, és nagyon remélem, hogy ki fogom nőni.


12/lány

2013. jún. 30. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!