Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A Cola tényleg gyógyító hatású?

A Cola tényleg gyógyító hatású?

Figyelt kérdés

Tudom, elég bután hangozhat a kérdés, így év elején egy kisebb járvány alakult ki nálunk, ami hányással és hasmenéssel járt, de senkinek se tartott 2-3 napnál tovább. Kijött hozzánk a doktornő (nővéremmel mind a ketten betegek voltunk) és azt mondta, hogy igyunk sok folyadékot, és hogy mindenfélét, még tejet is, és hogy igyunk colát is. Először csak elcsodálkoztam, de aztán nővérem 2 barátja is azt mondta, hogy egész éjjel rosszul voltak, majd másnap egész nap csak Colát ittak, és estére jól lettek. Tudom, hogy még az 1900-as években a Colát gyógyszerként árulták, mert úgy vélték, hogy ami szénsavas, az gyógyító hatású, de lehet, hogy ebben tényleg van valami?

Remélem valaki tudja rá a választ. :)


2012. jan. 4. 15:48
 1/8 anonim ***** válasza:
Többet lehet hallani a rossz hatasairol,pl. a majra,gyomorra,vannak akik csötisztinonak hasznaljak,mert levisz minden zsirosat,azt is hallottam hogy Amerikaban,a nagyon szennyezett jardat is colaval öntik le,v. ha a csirkemajat v. csontot,leöntöd colaval,masnapra szetmalik(nem probaltam)....Na de en is iszom,ha erös hanyingerem van,ha megall,görcsbe van a gyomrom es nem müködik,hasznal,mindennap nem fogyasztom.
2012. jan. 4. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Amikor nekem volt ilyen betegségem folyton azt ittam és elmúlt.
2012. jan. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én szalmonellát "kezeltem ki" kólával. :P


Már ott tartottunk, hogy bevisz a barátom a kórházba mert hallucináltam a kiszáradástól, amikor is megkívántam a kólát, pedig mindig utáltam. És a kólától jobban lettem.

Utána napokig kólán éltem és nem hánytam már többet.


De csak a rendes, piros címkés kóla jó, a másik márka és a light meg zero verziók már nem.

2012. jan. 5. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

gyógyító hatású? :DDD ezen jót nevettem

mi a gyógyító? a magas koleszterin szint? magas káliumszint? a fluorid fogyasztása? a 2.5 -ös ph érték, ami a gyomrod is szétmarná, ha nem ürülne ki a szervezetedből?

próbáld ki: kólába vasat (pl egy kis szöget) teszel. 3-4 nap múlva a kóla feloldja azt. képzeld, mit tenne a gyomroddal? nincs rá jobb szó a méregnél. ha egy krotyot iszol, az is ártani fog.

2012. jan. 10. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
nem old fel a kóla semmit kipróbáltam...
2012. febr. 29. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%

A Cola tényleg jó hányás-hasmenés esetén!!


A lényeg, hogy amennyire csak lehet, kavard ki belőle kiskanállal a szénsavat, és először csak nagyon apró kortyokban, szép lassan idd, lehetőleg szobahőmérsékletnél vmivel hidegebben. Megnyugtatja a gyomrot. Ha az első adagot nem hánytad ki, akkor már nyugodtan ihatod szénsavasan is tapasztalataim szerint.


A kóláról pedig:

Kóla (Cola nitida, vera, acuminata)

Gyógyhatása: Migrén, neuralgia, hányás, hasmenés elleni készítményekben is alkalmazható. A Coca-Cola egyik alkotóeleme.


Ja és nekem csak a piros címkés Coca-Cola vált be, az összes többi Cola nem.

2012. márc. 31. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 katy1998 válasza:
Én minden nehéz étel után (pl.: marhapörkölt) ami után úgy érzem hogy fel sem tudok állni és a hányinger kerülget egy pohár kólát szoktam inni ..az mindíg segít :) de csak a piros cimkés a jó
2016. júl. 19. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Nekem a light cola is segitett.
2017. dec. 2. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!