Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Kisfiam már 5 hete köhög, hol...

Kisfiam már 5 hete köhög, hol folyik az orra, hol nem. Az orvos szerint ez már allergia! Hova forduljak?

Figyelt kérdés

Többször voltunk már újra a háziorvosnál, de szerinte nem piros a torka, nem beteg, járhat közösségbe is. Viszont néha köhögőroham jön rá, hurutosan köhög és folyik az orra.

Valaki tud segíteni, hogy kihez érdemes ilyenkor fordulni?


2009. máj. 28. 07:44
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Ha elmúlt már két éves, csinálnak allergia tesztet. Az alatt nem. A háziorvosod ezt nem mondta? Kérdezz rá. Az alatt vérből lehet kimutatni, arra is van lehetőség.

2009. máj. 28. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Két és fél éves múlt. Viszont a háziorvos csak simán ráfogja az allergiára, nem mondott semmit az allergiavizsgálatról. Ha elvinném fül-orr-gégészetre? Nem tudom, mit tegyek, mert már nagyon aggaszt a köhögése!
2009. máj. 28. 08:08
 3/9 anonim ***** válasza:
Menj vissza a háziorvoshoz, és kérj beutalót Pl fül-orr gégészerte. Mert ott csak beutalóval fogadnak. Én is így voltam a háziorvosommal. Mikor harmadszorra vittem be a 3 hónapos lányomat elégtelen légzéssel, beutaló kértem, és adott is. A kórházban pedig megvizsgálták alaposabban.
2009. máj. 28. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
a pulmonológián csinálják ezt.kérj beutalót,én is oda járok 4 éves koromtól(előtte nem volt),az allergia teszt am rossz lesz neki készülj fel,pedig nem fájdalmas de a kissrácok úgy sírnak,visítanak,hogy a fejem szétmegy olyankor ha én is ott vagyok:)
2009. máj. 28. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Jártunk a fül-orr-gégészeten és megoldódott a dolog, mármint ami azt illeti, hogy most már nem az allergiára fogják. Orr mandula túlműködés a gond. Azért köhög, mert hátrafolyik a váladék. Remélem, hogy nem kell kivenni a manduláját.

A pulmonológiáról: Hogyan csinálják ezt a vizsgálatot? Fiam nem nagyon szokott sírni az orvosnál!

2009. máj. 29. 07:41
 6/9 anonim ***** válasza:
Én is járok allergiával. Az alkar belső részére egy sor cseppet (allergizáló anyagok) csepegtetnek és ezeket icipicit megkarcolják, de egyáltalán nem fáj. 10 perc múlva megnézik, megpirosodott - e.
2009. jún. 1. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Komm.előtti vagyok.Igen úgy ahogy a kövi leírta.Kicsit megcsipkedik a karját ilyen furi karcolós valamivel,nekem úgy hívták,hogy varásztű,aztán rácsepegtetik az allergizáló cuccokat és amelyik majd bepirosodik arra allergiás
2009. jún. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hugom is pont így van..de ő 3és fél éves, őt is most akarjuk elvinni majd allergia vizsgálatra
2010. júl. 9. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
most olvastam amit írtál..ezt majd mondom holnap anyukámnak, hogy vigye fel az orvoshoz és kérdezzen rá.
2010. júl. 9. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!