Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ez a szifilisz tünete lehet?

Paris hilton kérdése:

Ez a szifilisz tünete lehet?

Figyelt kérdés
Jan. 13-án együtt voltam a barátommal,akinek a farkán kis vágás volt ,de nem tudom mitől,nem is kérdeztem rá,alig volt észrevehető.Két nap múlva kijött a szám sarkában egy pattanás(?) nagyon fájt,húzódott,pár nap után elmúlt.A számra nem terjedt át,csak a bőrön volt. Ma olvastam,hogy szifilisz tünete is lehet,fekély jöhet ki. De néztem neten a képeket,egyáltalán nem hasonlitott rá,és a szifiliszre jellemző,hogy fájdalmatlan,ez viszont nagyon fájt és gyorsan gyógyult. A pasim farkán az a vágás féleség se hasonlitott a fekélyre,azt biztos észrevettem volna ,a képek nagyon durvák voltak. Voltam orvosnál is,a már begyógyult pattanással,aki szerint ez vagy herpesz esetleg pattanás lehetett.Szifiliszt nem emlitett,de továbbra is félek :S Hétfőn menjek nőgyógyászhoz
2012. jan. 27. 19:09
 1/2 anonim ***** válasza:

Maradj a fenekeden, hacsak nem akarod kiröhögtetni magad az orvosnál is.

A primer szifiliszre jellemző ulcus durum általában magától gyógyul 3-6 hét alatt. A barátodnak csak retkes a farka.

A szádon pedig herpesz jött ki. Több biológiaórát már ne lógj el.

2012. jan. 27. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 inspector callahan ***** válasza:
A szifilisz 2-3 hétig lappang, utána okoz tünetet, szóval nincs szifiliszed.
2012. jan. 27. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!