Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Peneszes lakasban elunk 1.5...

Peneszes lakasban elunk 1.5 eve! De nagyon peneszes! Lehet ennek valami kovetkezmenye?

Figyelt kérdés
Nagyon peneszes a lakas, fel honap alatt a cipoim a ruhaim amiket most hoztam vissza Mo.-rol teljesen befedte a penesz! 1.5 eve ebbe elunk , lehet ennek valami kovetkezmenye? Minden reggel fulladasos kohoges van rajtam , neha elered az orrom vere ! valaki tud tanacsot adni?
2012. febr. 21. 19:54
 1/5 anonim ***** válasza:

Szinte már le is írtad a következményeket!De miért nem teszel ellene?

A legjobb az lenne ha elköltöznél.Ha ez nem megoldható(Gondolom nem mert akkor biztos elköltöztél volna már)akkor tegyél ellen.Páraösszeszedő gépek, készülékek vagy csak egyszerű sóval telt edények a kritikus helyekre és penészölővel irtani a penészt kíméletlenül.

Nagyon de nagyon egészségtelen a penész!!!

2012. febr. 21. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
próbáljatok meg elköltözni. ez nem normális. hogy bírtad ennyi ideig? hogyan került a tulajdonodba egy ilyen lakás?
2012. febr. 21. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
50%
másfél éve? gondolom már szép aszmád van, autoimmun betegséged....stb
2012. febr. 21. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A neten megnézheted, hogy mik lehetnek az egészségkárosító hatások. Úgy emlékszem, én azt olvastam, hogy allergiát vált ki, és amit te leírtál, az valószínűleg az is.


Konkrétabb tanácsot nem tudok adni azon túl, hogy teljesen megértem a helyzetedet, mert én is laktam ilyen lakásban a tengerparton. Minimum havonta kellett átforgatni a szekrényben a ruhákat, meg kiteregetni, hogy ne menjenek teljesen tönkre a penésztől. Mikor visszaköltöztem Magyarországra, még hónapokig minden cuccomban éreztem a bűzt. Azon a vidéken ez teljesen általános volt, mindenki panaszkodott több-kevesebb penészről. Gondolom, nálatok is hasonló lehet, úgy hogy nem is biztos, hogy érdemes elköltözni, bár azért fokozati különbségek vannak.


Ha még nem hatalmasodott el annyira a penész, hogy már minden mindegy, azért van pár tipp a nedvesség csökkentésére, illetve a penész elburjánzásának megakadályozására. Pl. célszerű rendszeresen szellőztetni, mert kintről szárazabb levegő jön be, meg vannak olyan anyagok, amiket boltban lehet kapni, és ha kihelyezed a lakásban, kivonnak bizonyos mennyiségű vizet a levegőből. És persze segít a fűtés is, és fontos, hogy a szekrényekben ne legyenek szorosan betömve a ruhák, mert az a penész melegágya, hanem csak szellősen legyenek elhelyezve, és rendszeresen nézd át, teregesd szét őket. Nagyjából ennyit lehet tenni egy bent lakónak, aztán ez vagy elég valamire, vagy nem.

2012. febr. 21. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Eloszor is koszonom a valaszokat ! Angliaba elek es nem volt masik lakas hirtelen mikor bekoltoztunk csak ez ! az egesz egy legter a konyha, nappali, halo !csak a furdo van kulon! Egyik nyilaszaro se zar jol ! Az utca egyik vegebe csotores van es annak a vize mind a hazunk ala szivarog be ami miatt sulllyedunk es a nyilaszarokon egyre nagyobb a res! Ezzel azt akartam jelezni h nem nagyon kell szelloztetni mert magatol szellozik! De amugy sokat van nyitva az ajto! A furdobe meg 1 honapja kaptunk ablakot, mert ki volt torve az egyik fele es nem volt ablak! Az elso egy evbe takaritgattam a peneszt rendszeresen de beleuntam mert letakaritottam es masnapra vissza is jott! De hal istennek pont ma koltozunk masik hazba ( remelem egy kicsit nagyobb szerencsevel! ) A peneszeket lefenykepeztem ,mert ha valami komolyabb lenne velunk akkor legyen bizonyitek! A felhaborito resze az h mar annyira mehetnekunk volt innen es hirtelen jott a masik haz ez 2 het lakbert nem akarja kifizetni a foberlo amit le kellett rakni mikor bekoltoztunk! Amugy lattam mar peneszes hazat de ez szamomra nagyon durva : ha valaki mas meseli lehet el se hinnem ANNYIRA PENESZES! Hat gondolhatjatok mikor a cipoim a ruhaim mind vastagon szoros penesz! Ja es a szonyeg alatt ami van uuuuuuuuuu na az a legdurvabb!!!!!! Koszonom h meghallgattatok szerintem elmegyek orvoshoz!
2012. febr. 22. 16:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!