Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Vastagon felöltözve hány fok...

Vastagon felöltözve hány fok hideget képes az emberi szervezet elviselni?

Figyelt kérdés
Ha réteges is a ruházat, a kevés mozgás, és a kézfejek, illetve a fej szabadon léte miatt mennyi a minimum hőmérséklet, mely nem káros egyáltalán?

2012. márc. 12. 14:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
73%

Gondolom, ez még az öltözéken kívül sok mindentől függ.

Mindenesetre jóval hidegebbet, mint ami nálunk előfordulhat.

2012. márc. 12. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
57%
A vastag öltözet nem kategória. De sokat a világ bármely pontján megtud élni persze sokszor korlátokkal.
2012. márc. 12. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Folyamatos ülőmunkáról van szó, és ha lehet celsius fokban, saccolni mindenki tud.
2012. márc. 12. 15:09
 4/16 anonim ***** válasza:
73%
Oroszországban -55 fok simán megszokott lenni télen és az emberek nem nagyon foglalkoznak vele, ugyanúgy dolgoznak a kertekben stb.
2012. márc. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Gyomlálgatnak, kapálgatnak? :)))
2012. márc. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Több helyen olvastam, hogy belső térben 14 fok alatt már nem egészséges tartózkodi. Gondolom ez a határ. 15-17 fok megfelelő (vastag és réteges) öltözetben már nem káros a szervezetre?
2012. márc. 12. 23:02
 7/16 anonim ***** válasza:

Plusz fokokról van szó, ha jól sejtem.

Ismerek nem egy embert, akinek ez a kellemes szobahőmérséklet, 20 fokban melege van.

2012. márc. 12. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
88%

"Vastagon felöltözve hány fok hideget képes az emberi szervezet elviselni?"


Attól függ, mennyire felöltözve és mennyi ideig. Kellően rövid ideig meztelenül is ki lehet bírni tetszőleges hideget.


A gyakorlatban ipari szabványok vannak, pl. -40 fok alatt tilos a munkavégzés (kivéve végszükség), de szélben ez a határ feljebb csúszik. Ugyanakkor -20-30 fokban is csak melegedő szünetekkel lehet dolgozni, és megfelelő öltözetben. Zárt térben, különösebb védőöltözet nélkül, nehéz fizikai munkát már 12 foktól is lehet végezni, míg irodai munkára 20-25 fok alkalmas. 25 fokban viszont csákányozni vagy lapátolni már nem optimális, afölött már szüneteket kell beiktatni.


Ami a kezet, arcot stb. illeti, a kérdésed a fagyási sérülésekre vonatkozik. Ez sok mindentől függ, pl. a széltől, de az egyén adottságaitól is. Így pl. 0 fok hőmérséklet + 25 km/h szél hatása azonos a -10 fokos szélcsendben mért hőmérsékletével.


Elég kritikus érték a 0 fok, mert elméletileg ettől kezdve tud megfagyni a bőr, aztán elfagyni az alatta lévő szövetek, ami később az elhalásukhoz vezet. A gyakorlatban ennél nagyobb hideget jól lehet bírni, ha az ember amúgy jól fel van öltözve. Hosszú távon a szervezet alkalmazkodni is tud bizonyos határok között, pl. több táplálékot is vesz fel.


Szélcsendben -30 fok körül az átlagember még kb. fél órát bír ki fagyási sérülés nélkül, -50 fokban 1-2 perc után már kezdődnek a legenyhébb fagyási tünetek.


Ami a szobákat és ülő életmódot illeti, van, aki azt kedveli (én is inkább vagyok 18, mint 25 fokban). Kabátban meg nyilván nem probléma a 14 fokos szoba. Régen télen nemigen fűtötték fel jobban a szobákat. 5-10 fokos hőmérsékletet komoly következmény nélkül napokig ki lehet bírni megfelelően felöltözve, de nem kellemes, pl. a kézügyesség csökken és kellemetlen érzés.

2012. márc. 13. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Én pontosan a régmúlt időkre gondoltam, amikor még nyakig fel voltak öltözve. Ezekben szerintem sem fagyhattak meg.


[link]


[link]


[link]


Ha így felöltöztek, tényleg nem volt nekik probléma a 10-15 fokos termekben tartózkodás (fériaknak, nőknek, gyermekeknek)?

2012. márc. 13. 11:20
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Akkoriban mást jelentett a szobahőmérséklet, a magasabb körökben is. Gondolj csak bele, akkora kastélyokat, termeket hogy tudtak felfűteni.

A ruha meg nem csak praktikus okokat szolgált, a gazdagság jelei is voltak az olyan ruhák, amiket linkeltél.

2012. márc. 13. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!