Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ez mind a gyulai Pándy Kálmán...

Ez mind a gyulai Pándy Kálmán Kórházban történt: A beutalóra SÜRGŐS, pirossal aláhuzva! Előjegyezve: 2013. márciusa. Jogos-e a felháborodás? Mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés
Eszméletlen kínokat élek át,hiszen nem tudni miért,de ha valamihez hozzáér a kezem,karom vagy picit megütöm a testem bármely részét, már véraláfutások keletkeznek és vérzésig elkezd hámlani a bőröm. Kivizsgálásra küldött a háziorvos, SOS, de a fenti időpontok alapján,majd szivinfaktust kaptam,hogy az orvosnak, az egészségügynek mi a SÜRGŐS!!! Legalább látta volna és utána döntötte volna el,hogy szerinte mennyire veszélyezteti a beteg életét az l-2 évvel későbbi kezelése. Lehet,hogy most indulatos vagyok,de úgy gondolom,hogy ezzel is átakarják irányítani a betegeket a magánrendelőbe, jópénzért meg is teszi a vizsgálatot csak fel kell hivni a mobilján.A kezelést pedig elvégzi a kórházban! Mi a véleményetek erről?

2012. márc. 15. 14:58
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
De még mennyire jogos! Azonnal keress egy másik kórházat a közelben. Esetleg Gyula, vagy Békéscsaba. De előtte ketes meg a betegjogi képviselőt, aki általában egy héten egyszer fogad. Én mennék az igazgatóhoz, de még a jó istenhez is.
2012. márc. 15. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
Orosházást akartam írni /annyira siettem/
2012. márc. 15. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
Igen, ez elég gusztustalan megoldás, de nem tudsz ellene tenni semmit. Vagy elmész egy magán rendelőbe, vagy kivárod a sorodat. Szerintem , a májaddal lehet probléma.
2012. márc. 15. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:

Ezt így hogy? Pont az a sürgősségi beutaló lényege, hogy soron kívül ellássanak!

Mikor én mentem úgy oda engem is halálra oltogattak, hogy annyira nem lehetek sürgősségi eset, ha képes voltam felkelni, de legalább 1 évben belül megvizsgáltak...

2012. márc. 15. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
Szerintem is mocsokság ami a magyarországi egészségügyi ellátásra vonatkozik. Ezért dolgozol, dolgoztál és fizeted a sok egészségügyi járulékot - velem együtt. Ennyit ér egy ember élete, épsége a hazának. Én is a betegjogi képviselőhöz mennék! Felháborodás!
2012. márc. 15. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
59%

Menj egy sürgősségire, ha ez a probléma valóban sürgősségi, de szemmel láthatólag nem vagy orvosi sürgősségben, csak "fáj", az meg szokott, ha beteg az ember.


Viszont na, vérzékenység, bőrproblémák valóban utalHATnak veszélyes kórképekre IS, szóval el lehet menni szépen egy sürgősségire.


A bajom ezzel az, hogy oda nem adnak időpontot, tehát kérdés hova utaltak be? Ne hazudozzál, nem a sürgősségire.


Az meg hogy a szakrendelésekre várólista van egy dolog, nemsokára várólista sem lesz és a kedves lakosság által horribilisnek vélt összegekért magánkórházakban sem fognak gyógyítgatni.


Rosszindulatot, hazugságot és butaságot olvasok ki a kérdésedből.


Irány a legközelebbi sürgősségi. (5x leírtam, remélem megjegyezted a különbséget.)

2012. márc. 15. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
100%

5/6 nagy tévedésben vagy, ami szerinted sok járulék, az egy nagy nulla, egyrészt az ország jelentős része nem fizet semmit, ennek ellenére ugyanúgy minden ellátásra joga van, másrészt Magyarországon a fizetések oly alacsonyak, hogy az abból levont százalék egy alacsony nominális összeg.


Mégis mit vártok, milyen legyen a magyar egészségügy? Nincs modern kórház, modern eszközök, reagensek a laborokban, kötszer, gyógyszer, semmi. Nincs elég orvos, aki van, az se megbecsülve, se megfizetve nincs, a munkaideje törvényellenes, és legalább jól lenézik és kiokosítják a hálátlan senkiháziak.


Ebből akartok jó egészségügyet építeni? Ráadásul Magyarországon van egy társadalmi paktum, miszerint az egészségügyre jut 7% az eleve "egekben szárnyaló" GDP-ből, máshol, ami a magyar lakosság elvárásához illeszkedik, ez az arány 10-12%, a GDP meg 5x annyi, tehát (150%x5)-100%=650%, nagyjából ennyivel több pénz kéne az egészségügybe, hogy mondjuk Belgium vagy Németország szintjén legyünk. És ott sincs sok dolog, amire a kedves magyar beteg úgy gondolja, hogy joga van...

2012. márc. 15. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
71%

Félreértés ne essék én nem mondom, hogy a GDP 40-50%-át költsük egészségügyre, csak azt, hogy a magyar egy csóró ország egy hálátlan, buta, követelőző néppel, és ideje lenne végre észrevenni, hogy ha kétszer ennyit költenénk az eü-re (ez nem az orvosok fizetése, hanem annál nagyságrendekkel nagyobb tétel), akkor sem lenne olyan, mint amilyen a Lajtától nyugatra.


Kis pénz, kis foci!

2012. márc. 15. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat. Mindenek előtt meg kell jegyeznek, hogy az utolsó HÁROM hozzászólásból az jön le,hogy egy ,vagy hasonló ember véleménye,akinek nyilván nincsenek vagy nem voltak ilyen súlyos problémáik! Megjegyezném, hogy nem a Sürgőségi Osztályra kaptam a beutalót, figyelmesebben kellett volna olvasni,hanem a beutalóra volt rá írva,hogy SÜRGŐS és pirossal alá húzva! Mivel időpontot kell kérni mindenhová,így az orvos nem is látta, hogy mennyire súlyos a probléma.Annyira nem érdekelte,hogy legalább azt mondta volna,hogy a papírokat megnézi és az alapján eldönti, hogy mikorra tudja fogadni az embert, NEM TETTE, nem volt kíváncsi rá. "CSAK egy emberről van szó,akit Ő nem ismer, az nem is fontos" Az sajnos engem sem érdekel,hogy ő mennyire van megfizetve,mert hogy ez úgy müködik,amit a magánrendelőben elkezdenek, azt folytatják a kórház költségein a kórházban, munkaidőben, ami már nem a MAGÁNRENDELŐJE, HANEM a MUNKAHELYE! Ezért nem tud foglalkozni a kórházban a betegekkel, ha nem tetszik a betegnek, tovább állhat, vagy nyújtson be panaszt.Mivel tisztában van vele,hogy egyszerü,csóró ember /mivel nem a magánrendelőben kereste fel/igy kénytelen megalázkodni.Csak azt nem értem,ha ennyire kevés a fizetése az orvosoknak, miért nem megy ki külföldre az ilyen? Én azt gondolom erről,hogy lehet,hogy az alapfizetése nem sok, de amit a zsebébe kap a betegektől nap mint nap,azzal biztosan meg van elégedve!!!

Azért én még mindig hiszek abban a mondásban,aki nem volt az majd lesz!Mindenki sorra kerül,de nem biztos,hogy mindenki bajára megoldás a pénz!!!!!!!!!

2012. márc. 15. 19:11
 10/47 A kérdező kommentje:
Ami még lemaradt:amennyiben lehet,úgy a kérdésre szeretnék hozzászólást, és nem kioktatást,gyalázkodást!Aki úgy gondolja privátba is válaszolhat!
2012. márc. 15. 19:13
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!