Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Akkor mostantól HPV fertőzött...

Akkor mostantól HPV fertőzött lennék?

Figyelt kérdés
Nemrég ( igazából nem is tudom mióta pár hónapja korubelul talpi szemolcsok alakultak ki rajtam.. Fogalmam sincs honnan szedtem ossze igazabol az az otthon ulo tipus vagyok nem járok uszodákba edző termekbe stb. ráadásul szuz agyok es lany) Elmentem egy klinikara megallapitottak hogy HPV virus altal kialakult talpi szemolcseim vannak ( eleg fertozo gyorsan terjed öcsém is elkapta tőlem :/ ) fagyasztassal kezelik. De akkor ez ugye azt jelenti hogy megvagyok fertozve a virussal es hiaba mulnak el a szemolcseim lehet mehnyakrakom?? ez a virus sose urul ki belolem? ://

2012. márc. 24. 21:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Ahogy mondod, kedveském.
2012. márc. 24. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És ez milyen belső es külső elvaltozasokat jelent?? Meg ez nem annyira sulyos hogy fertőzhetek valakit akihez hozzáérek nem?? ( itt arra gondolok hogyha mar a szemolcseim elmultak) kezelni valahogy?? az orvos nem mondott semmit csak hogy ez a virus okozta legközelebb pedig két hét múlva talalkozok vele de nem tudok aludni se folyamatosan jár az agyam...
2012. márc. 25. 04:02
 3/5 A kérdező kommentje:
Meg nem is értem az egészet azthittem ez a fajta vírus nemi úton terjed ami jelen esetben teljesen kivan zárva..
2012. márc. 25. 04:04
 4/5 anonim ***** válasza:

Jól látod, most már HPV fertőzött vagy. A vírus néha aktiválódik, akkor előjöhetnek a szemölcseid, és ekkor fertőzhetsz is. Viszont nagyrészt nem aktivált állapotban van a vírus, és nem is fertőz. A HPV-nek rengeteg típusa van, mindegyik testi kontaktussal fertőz, tehát nem muszáj nemi érintkezés a fertőzés továbbadásához.

A HPV fertőzés általában lokális, azaz azon a területen marad, ahol megfertőződtél, jelen esetben a lábadon. Emiatt, valamint azért mert a talpi szemölcsöket okozó HPV típusok általában nem okoznak méhnyakrákot (hüvelyrákot), ezért ettől nem igazán kell félned. Viszont ezután ajánlatos lehet a rendszeres nőgyógyászati ellenőrzés, de ezt egy nőgyógyásszal kellene megbeszélned.


Olvasgathatsz egy kicsit a HPV-ről: [link]

Az angol nyelvű oldal kicsit részletesebb.

2012. márc. 25. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi, tegnap éjszaka volt alkalmam alaposan utána olvasni, HPV 1, 2, 3, 4 vagy HPV 7 okozhatja ezt ami nem vezet rákhoz se semmi máshoz és szinte biztos hogy felfogok keresni egy nőgyógyászt is!
2012. márc. 25. 13:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!