Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mi bajom lehet, ha mandulagyul...

Mi bajom lehet, ha mandulagyulladásra forró teát ittam tegnap szinte egész nap (kb.5-ször) és ma is 2*, és sálat tehetek a nyakamra?

Figyelt kérdés
Szóval anyám mondta, hogy meleg teát kell inni és jobban leszek, de ma utána olvastam és mindenki azt írta, hogy nem lehet forrót inni. Miért? Lehet tőle valami bajom, hogy tegnap ittam?

2012. márc. 25. 11:40
 1/4 anonim ***** válasza:
A gyulladást fokozza a meleg. Inkább hideg kellene - nekem mindig fagyit javasolt a gyerekorvos anno. :)
2012. márc. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Jobban begyulladhat, az amúgy is gyulladásban lévő mandulád. Öblögess zsálya teával, vagy sós vízzel, amit langyosra hűtesz.
2012. márc. 25. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
és sálat tehetek a nyakamra vagy az is csak a gyulladást fokozza, vagy hideg borogatást tegyek rá? És, ha folyton nyelek mivel rengeteg nyálam keletkezik akkor is fokozódik a gyulladás?
2012. márc. 25. 12:27
 4/4 lockstock válasza:
A gyulladás kiváltó oka lehet, ha hideget ittál, de ha egyszer már begyulladt akkor hűteni kell. Felejtős a sál is, meg bármi, ami tovább melegíti. Most élvezheted a fagyit, a jégkrémet meg a hideg italokat. Már amennyire tudod. Hűtsd a manduládat. Hideg sör pl :D
2012. márc. 25. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!