Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Nagy az esélyem autoimmun...

Nagy az esélyem autoimmun betegségre, ha?

Figyelt kérdés

Bőrproblémáim vannak lassan 2 éve. Először csak bőrgyógyászhoz küldtek, ahol adtak 2 krémet, ideiglenesen hatott, de vissza tértek mindig a bőrproblémák, majd egy gyógyszert kaptam, ami szintén ideiglenesen hatott. Orvost váltottam, szóltam neki is, és most februárban vérvételre küldtek. Az eredményben a májfunkciós értékeim lettek rosszak. Elküldött hasi UH-ra (semmi rosszat nem láttak), hematológiára, immunológushoz. Azt mondták, hogy lehet ez autoimmun betegség is, de az is meglehet hogy csak egy vírus okozza, vagy valamilyen ételallergia. DE (ha jól tudom) az autoimmun betegség 6 hétnél tovább tartó betegség, és nekem ezek a bőrproblémák lassan 2 éve vannak jelen. Van olyan vírus ami ilyen sokáig jelen van a szervezetben?

(Amúgy hepatitis chronica-ra voksolnak az orvosok, még semmi sem biztos, 5-én tudom meg majd, de egyre többet filózok ezen, és nem tudtam várni, muszáj volt kiírnom a kérdést)

Köszönöm!


2012. márc. 28. 10:21
 1/3 anonim ***** válasza:

Ezt látatlanban lehetetlen megmondani, mert pl. egy krónikus hepatitis B vagy C (akár évekig, évtizedekig is a szervezetben lehetnek kezelés nélkül) okozhat májfunkcióromlást, és ez a csökkent alvadási faktorok miatt okozhat bevérzéseket a bőrön, amit "bőrproblémának" is nevezhetünk.


De az is lehet, hogy van egy-egy egymástól független bőr- és májbetegséged. Pl: egy ekcémás embernek is lehet bármilyen májbetegsége, akárcsak egy átlagos embernek (mivel egyik betegség nem véd meg a másiktól).


Az autoimmun betegségek többsége viszont szereti megtámadni az ízületeket, vesét, ereket, savós hártyákat és néha izmokat vagyis ezekhez jó eséllyel több tünet kellene. Habár, néhány autoimmun betegségeknek van olyan "alfaja", mely inkább csak a bőrt szereti megpiszkálni.

2012. márc. 28. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ezek a bőrproblémák nekem ilyen "égő" vörös pattanás-szerű kiütések az arcomon, és CSAK az arcomon, sehol máshol. Még térdeim, bokáim szoktak fájni elég gyakran (és terhelés nélkül).
2012. márc. 29. 10:02
 3/3 A kérdező kommentje:
Amúgy köszönöm szépen a válaszod!
2012. márc. 29. 10:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!