Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mononukleózis! Teljes felépülé...

Mononukleózis! Teljes felépülés mikorra várható? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
14 éves lány vagyok egyik nap nagyon lázas voltam estére.Sajnos nekem Curam antibiotikumot adtak rá ezért(mivel penicilint tartalmaz) kiütéseim lettek.Már elmúltak. Az első lázam óta 12 nap telt el. Kb 7-8 napig volt lázam de az már elmúlt.A nyirokcsomóim duzzadtak és azt szeretném kérdezni mikorra múlhat el ez a betegségem szerintetek?Mert már sokkal jobb is a közérzetem. És amit még kérdeznék, hogy a barátomat mikor csókolhatom meg anélkül hogy én ójra visszaessek vagy esetleg átadjam neki ezt a betegséget? Nagyon megköszönném a válaszokat,nagyon sok kérdésem van soha nem voltam még ennyire komolyan beteg, Köszönöm.

2012. márc. 31. 21:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Én huszonévesen estem ezen keresztül. Két hónapba tellett, és teljesen tünetmentes lettem. Akkoriban (1990-es években) a László Kórházban kezeltek, nekem a mononucleosis infectiosa-t egy Epstein-Barr nevű vírus okozta, 39,6 fokos lázam volt majd' egy hónapig. Végül szteroidokat kaptam, csak remélem, hogy manapság már korszerűbb kezelés van. De fel a fejjel, maradandó dolgok nélkül gyógyul! (Érdekesnek találtam, hogy lehámlott a tenyeremről és a talpamról is a bőr.)
2012. márc. 31. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
A mononukleózis azért gáz,mert a legtöbb orvos összekeveri a mandulagyulladással és rögtön antibiotikumot ír fel.Egyedül vérvizsgálat tudja megmondani,hogy mononukleózis -e,nekem mindkét fiamat félrediagnosztizálta ugyanaz az orvos,az elsőnél én döntöttem úgy 4 nap után,h kórház,amikor már mindketten félholtak voltunk a fáradságtól és nem alvástól+ő még a láztól is.A másodiknál nem vártam egy napot sem,amikor a doki mondta,hogy mandulagyulladás,megköszöntem,aztán irány a kórház.Ki se váltottam az antibiotikumot.Amit mondtak,hogy a legrosszabb,ha antibiotikumot szednek rá,mert az súlyosbítja az állapotot,ez spontán gyógyul,csak rengeteget kell inni,ha a nyelési problémák miatt nem megy,akkor kell kórház és infúzió a kiszáradás ellen. Te nem fogsz újra visszaesni,ha egyszer elkaptad,védett leszel.viszont feltétlenül erősítsd a szervezetedet,mert a magas láz rengeteg energiát vont el,a vitaminkészleted valahol a 0 és -10 szint között járhat.C vitamin+E vitamin együtt 3-szoros adagot,legalább egy hónapig.Helyre kell álllítani a bélflórádat,amit az antibiotikum tönkrevágott,probiotikumot kellene szedned egy hónapig minimum+sok zöld zöldség,ami rengeteg klorofillt tartalmaz,az a sejteket méregteleníti,regenerálja.Ha nem szedtél volna antibiotikumot,kb egy hét alatt lezajlott volna, így,h elbaltázták, legalább kétszer annyi időre van szükséged onnantól számolva,hogy elmúlt az antibiotikum mellékhatása.Szerintem a barátodat még két hétig ne puszilgasd.
2012. márc. 31. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,nekem teljesen jó mostmár a közérzetem, szedek C vitamint és kalciumot csak a nyirokcsomóim vannak megduzzadva nagyon:S Remélem mihamarabb elmúlik.
2012. ápr. 1. 12:10
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondták fél év a teljes gyógyulás. Igaz nekem elég súlyos volt 3x akkora volt a lépem, és a májam. 4x a májfunkciók.
2012. ápr. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
uh akkor én még örülhetek mert 2 hét alatt teljesen jol vagyok és csk a nyirokcsomoim duzzadtak:) annyira örülök TÚLÉLTEM:DDd
2012. ápr. 2. 21:18
 6/7 anonim ***** válasza:
De jó neked :D Én 1 hétig lázasan fetrengtem otthon, mire kiderítették mi a bajom, bementünk májambulanciára, aztán be is fektettek kórházba 8 napra.
2012. ápr. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
uh:/ hát tőlem 2 hét mulva vesznek vérképet kb, de ha lenne valami baj vagy meg lenne duzzadva érezném gondolom:D az orvosnál kitapogatták a hasam mondták h lép nem nagyobbodott máj rendben stb:)
2012. ápr. 2. 21:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!