Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A tüdőgyulladáshoz hány...

A tüdőgyulladáshoz hány tünetegyüttesnek kell fennállnia? Értem ezt úgy, hogy ha csak szorít a tüdő, akkor az már önmagában lehet az? Vagy, , kell" hogy köhögjön az ember és láza legyen?

Figyelt kérdés
Én influenzás vagyok most 3. napja, nem szedek antibiotikumot, hiszen az a vírusra nem hat. Most már kezdek jól lenni, már nem fájnak a végtagjaim és a lázam is lement, csak ez a fránya nehéz légzés van egy napja. Azonban pánikbeteg is vagyok, szóval most nem tudom, hogy melyik betegségem számlájára írjam ezt az érzést! :S (Jah, az orvosunk még torokpirosságra is antibiotikumot ír és sosem érdekli semmi, ezért nem megyek vissza hozzá. )

2012. ápr. 4. 13:45
 1/2 anonim ***** válasza:
Pedig jobban tennéd, ha visszamennél és beszednéd az antibiotikumot, ha felírja. A vírusra ugyan tényleg nem hat, de a bakteriális felülfertőződésre igen (ill. meg is lehet előzni). A tüdőgyulladás általában magas lázzal jár, de ha nehézlégzésed van, nem találgatni kell, hanem megnézetni (meghallgattatni) a házidokival. A tűdőgyulladásra kell az antibiotikum, akkor is, ha esetleg vírusos eredetű, mert kell valami, ami csökkenti a gyulladást. Ha idejében elkapják, könnyen gyógyítható. Ha nem, bele lehet halni.
2012. ápr. 4. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ! Alap esetben én is ezen a véleményen vagyok, de sajnos a pánikbetegségem sokszor belerondít a dologba. Se nem köhögtem - egyáltalán nem, lázam sincs már, a mai napra pedig elmúlt a nehézlégzésem, szóval nagyobb a valószínűsége, hogy csak újabb, pár napos pánikom volt. Sajnos ez nálam elég hétköznapi probléma, meg kellett tanulnom együtt élni vele, a hipochonderségem pedig nem segít.

Csak az orvosra visszatérve néhány szóval: haltak meg már páran az ő semmirekellősége miatt, szóval kb. jobban bízom egy itteni kommentelőben, mint benne.

Az antibiotikumtól azért ódzkodom, mert sokat szedek a fogaim miatt, most is éppen egy kisműtét előtt állok és ahhoz is szükség lesz rá, szóval ha nem muszáj, nem szedem a semmire. Köszönöm még egyszer a választ, természetesen egyetértek, csak az én helyzetem némileg komplikáltabb, mint más embereké :)

2012. ápr. 5. 13:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!