Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mi okozhatja a nyakon megjelen...

Mi okozhatja a nyakon megjelenő apró piros pöttyös pattanásszerű elváltozásokat? Mivel lehet eredményesen kezelni őket?

Figyelt kérdés
Nem viszketnek, csak csúnyák. Nem is okoznak különösebb kellemetlenséget. Kb. két éve jelentkeznek főleg ősszel és tavasszal. Először pirosak, majd elhámlanak. Hasonlóak a pattanáshoz, de mégse olyanok, mert nem lehet őket kipattintani.Kizárólag a nyakamon találkozok velük, csak ott szoktak jelentkezni. Voltam bőrgyógyásznál ezzel a tünettel, adott rá valami kencét, de mindig kiújul...Tudnátok valami hasznosat mondani? MI lehet ez?
2012. ápr. 25. 15:20
 1/3 anonim ***** válasza:
Allergia?
2012. ápr. 25. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Lehetséges...én a napallergia enyhe fokozatának hiszem..nem tudsz rá valami megoldást? kenőcs? stb.?
2012. ápr. 26. 22:01
 3/3 anonim ***** válasza:

Napallergia, mint betegség, nem olyan betegség ami elkapható, hanem vagy örökölt, vagy pszichés. Szóval akkor szüleid/testvére(i)d is érzékenyek lennének.

Fényérzékenység, na az rendes betegség, színes, telített, minden van benne ami egy orvosnak álom. A túlzott napon való tartózkodástól kialakulhat egy olyan betegség, ami miatt a hámréteg gyakrabban válik le, tehát hámlasz, és egy szint elérése után már begyullad. Nos amennyire én tudom, konkrét gyógyszer nincs rá, de az Eucerin című naptej tartalmaz olyan kémiai összetevőt ami csökkenti a kialakulás esélyét ismét. Próbáld ki, max. nem fog használni, de van egy jó naptejed :)

2012. ápr. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!