Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Miert nem jo surun sokaig...

Miert nem jo surun sokaig szedni az antibiotikumot? Mik a karos hatasai?

Figyelt kérdés
Februar ota betegek vagyunk a fiam, a lanyom es en is felvaltva vagy egyszerre. 5-6. antibiotikum kurat szedjuk az ota fejenkent.:(((( meg mindig nem javulunk! Mit tegyek? A gyerekek nagyon kicsik meg 3 es 1 evesek.
2012. máj. 17. 22:21
 1/5 anonim ***** válasza:

A első amit tegyél, válts orvost!

Ha annyira hülye hogy sorban írja az antibiotikumot akkor tuti vette a diplomáját.

Cseréljétek le gyorsan!


NE szedjétek tovább szerintem, nyilván nem bakteriális betegség ha nincs semmi javulás, valószínű vírus lehet, azokra pedig az antibiotikum hatástalan, felesleges szedni.

Tökreteszi a bél normális baktérium flóráját, főleg a gyerekeknél csinálhat ez kellemetlen nem kívánt mellékhatásokat.


Keressetek fel egy normális orvost, hogy kiderüljön mi a baj.


jobbulást.

Üdv.

2012. máj. 17. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

jézusom.

tavaly én is annyit szedtem tüsszös mandulára hogy az augmentin már nem is hasznal.

sztem is keress egy másik orvost.

2012. máj. 17. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az a gond, hogy vannak olyan baktériumok, amik nem pusztulnak el az antibiotikumok hatására (rezisztensek rá). Ha túl gyakran alkalmazzuk az antibiotikumokat, akkor ezeket a rezisztens fajokat előnyhöz juttatjuk (mert a különböző törzsek egymással is versengenek, nem csak minket betegítenek meg). Előbb-utóbb oda fogunk jutni, hogy a legtöbb baktériumtörzs minden antibiotikumra érzéketlen lesz. Ezt jó lenne minél későbbre halasztani, ezért kell csínján bánni az ilyesmivel (és ha már egyszer elkezdtük, akkor előírás szerint végig szedni, így kevésbé ad előnyt a rezisztens fajoknak).
2012. máj. 17. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszokat.

Angliaban elunk es egy rendelon belul mindig mas dokihoz kerulunk. De mindegyiknel ez van. :((

2012. máj. 17. 23:47
 5/5 anonim válasza:
Mert megedződik ellene a vírus és nem fog hatni utána rá semmi.
2012. jún. 2. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!