Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ha daganatom van azt egy...

Ha daganatom van azt egy általános labor is kimutatná?

Figyelt kérdés
2012. máj. 18. 07:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Nem!

Az általános labor nem kér olyat amiből kimutatható lenne,de ha kérné akkor sem lehetne kimutatni,van egy érték ami mutathat rá de az sem jelent biztosan tumort,csak a kivizsgálás mutatja meg biztosan.

2012. máj. 18. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Nem mutatja ki.
2012. máj. 18. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Vannak bizonyos értékek, amik utalhatnak rá, de telljesen jó vérkép mellett is lehet valaki rákos.
2012. máj. 18. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Ilyenre gondoltam, hogy süllyedés, CRP.
2012. máj. 18. 08:24
 5/15 anonim ***** válasza:
Szerintem ezek a gyulladást mutatják ki a szervezetben.
2012. máj. 18. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
CRP és süllyedés a gyulladást mutatja. A vérképben minden összefügg mindennel. Vannak esetek, amikor szélsőséges értékek utalhatnak daganatra, de egyéb vizsgálatok hiányában nem mérvadóak. Például: GOT,GPT ezek májfunkciók, ezeket általános vérvételnél kéri az orvos. Ha 10000 vagy feletti esetleg százezres nagyságrendű az tuti májrák...
2012. máj. 18. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Több helyen jelentek meg nyirokcsomók, de a labor eredményeim jók. Már 2 lett csinálva.
2012. máj. 18. 19:27
 8/15 KLászló válasza:
A daganatok kimutatása sokkal problémásabb. Tumor marker vizsgálatok, ultrahang, CT, MRI segithetnek az orvosnak a helyes diagnózis felállításában. A megnagyobbodott nyirokcsomók többek között rosszindulatú elváltozásokra is utalhatnak. Én azt tanácsolnám, akármi is okozta a nyirokcsomó megnagyobbodásokat minél hamarabb vizsgáltasd ki, mert ezzel esetleg megelőzhetsz egy progrediáló rosszindulatú folyamatot. Ha meg szó sincs ilyesmiről, akkor megnyugodhatsz.
2012. máj. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Csináltak labort 2 helyen (mindkettő negatív lett), Uh-ot(hasamba is találtak több nyirokcsomót). Egyet kioperálnak, de csak egy hónap múlva. Már van a fejemen, lágyékhajlatban, nyakamon, hasban.
2012. máj. 22. 21:15
 10/15 Nobile ***** válasza:

Nyirokcsomó...? Én ezt nem értem.



Amúgy az emelkedett vérsüllyedés gyakran jár együtt neopláziás folyamatokkal, lsd. Hodgkin-kór.



Azért a bedurrant nyirokcsomók és a vérsüllyedés & CRP nekem inkább fertőzésre utal.

2012. máj. 22. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!