Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Bárányhimlős vagyok a számban...

Bárányhimlős vagyok a számban is van vmi fehér cucc ez mi?

Figyelt kérdés

17éves lány vagyok most kaptam el ezt a vackot,a szemeim is vörösek folyamat szédülök lázas vagyok . mikor mulik el?

hétfőn jelent meg egy pötty kedden még 1 2 csütörtökön már az arcomon is ma meg már mindenhol televagyok és nagyon rossz


2012. máj. 18. 17:59
 1/9 anonim ***** válasza:
1-vagy 2 nappal a kiütések megjelenése után a szájüregben az orcák belső oldalán fehér pontok, úgynevezett Koplik foltok jelennek meg. Ne ijedj meg, ez a betegséged kísérő tünete.
2012. máj. 18. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
5 nap múlva bevarasodnak a kiütések. Tartsd tisztán, és szárazon a bőrödet. Igyál sok citromos teát. Az aloe vera gél-je csillapítja a viszketést. Ha nagyon lázas lennél, és a kiütés a szemedre is rámenne, fordulj azonnal orvoshoz.
2012. máj. 18. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
köszönöm!!! értem akkor a hüvelyem is ezért viszket?
2012. máj. 18. 18:17
 4/9 anonim ***** válasza:

3 és fél, legalábbis nekem ennyi volt

Első héten aludni sem tudtam, úgy viszketett mindenem, csak az arcomon 46 kiütést számoltam.

Kellene, hogy kapjál rá gyógyszert (a szövődmények ellen), a felnőtteknek normális orvos felírja! (Nem ecsetelőt, hanem tablettát.)


Ne piszkáld őket, akkor nem marad heges, és ne használj rájuk szappant, tusfürdőt, krémeket, egyéb illatszert, csak majd 2-3 hét múlva. Az arcodat óvatosan mosd, zuhannyal spriccelj rá vizet és óvatosan töröld le. Főleg ha már sebesednek a pöttyök. Ha leszakad a seb, vagy leszeded, nagyon csúnya heg marad a helyén, nekem 5 éve megvan néhány.

Ha a hajad alatt is van kiütés, akkor mellőzd a hajmosást, hiszen nem száríthatod. Ha meleg van, és magától szárad, akkor se használj sampont. Nagyon csúnya lesz, de a vegyszerekkel sokat lehet rontani a helyzeten.


A lázra vegyél be lázcsillapítót és maradj ágyban.


Amikor már jobban leszel és nem lesz lázad, sötétedés után ki lehet menni sétálni egy kicsit (amikor nem látják, hogy nézel ki...).

2012. máj. 18. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Igen, a hüvelyed is ezért viszket. Nekem is viszketett.
2012. máj. 18. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én az Aloe-t sem javaslom. Nagy divat mindenre használni, az igazság azonban az, hogy ha kenegeted, azzal azt kockáztatod, hogy heges marad. A viszketésre lehet, hogy jó lenne, de hidd el, nem éri meg... Nekem még a kimondottan bárányhimlőre kitalált, patikai rázókeveréket sem engedte a doki.
2012. máj. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

úr isten! már alig várom hogy elmuljon és nagyon szépen köszönöm a tanácsokat,és a segítséget !

sumetrolimot kaptam 2x2 kell bevennem. amikor orvosnál voltam akkor még csak pár pöttyöm volt kedden kell visszamennem ...ja és pisit is kell vinnem...lehet azért mert sokszor volt felfázással bajom.

2012. máj. 18. 18:57
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem egyik napról a másikra kijött nagyon sok pötty, be is gyulladtak, doki felírt viszketés ellen gyógyszert meg azellen is hogy ne kelljen 3 hétig szenvednem.. most 2 napja szedem a gyógyszereket, és szinte semmi bajom, alig viszket néhol, néha:) ja meg rázókeveréket is írt, bár csak fürdés után kenem be magam véknyan. remélem hamar elmúlik:S:D
2012. máj. 24. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat:) már csak heges vagyok de tuti lezs pár ami megmarad :S
2012. máj. 29. 01:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!