Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Miért mindig este dugul be az...

Miért mindig este dugul be az orrom?

Figyelt kérdés

Egésznap tök jól vagyok de este mindig bedugul az orrom és kapar a torkom.Akárkinek mondom mondja h neki is így szokott lenni.Miért este jön ez ki?

Nem mintha bajom lenne vele h nincs bedugulva egésznap, de szörnyen nehéz így aludni...



2012. máj. 20. 21:56
 1/9 anonim ***** válasza:

ugyanez van velem is. :S


vagy nagyok az orrmanduláid, vagy száraz a levegő a szobádban.

2012. máj. 20. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
próbáltam már úgy h nyitva volt az ablak egész éjjel, de nem változott semmi....
2012. máj. 20. 21:59
 3/9 anonim ***** válasza:
Párologtass a szobádban, mert szerintem is száraz a levegő.
2012. máj. 20. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok, de nekem melegben is, nemcsak este. És igen, nekem pl. nagy az orrmandulám, és orrsövényferdülésem is van. Néha annyira rossz, hogy nem tudok aludni tőle, vicces, de ilyenkor a hűtő levegőjét szívom be egy kis időre, és attól jobb. A hidegtől összehúzódnak az erek, és ezáltal csökken a nyálkahártya duzzanat, ami közrejátszik az orrdugulásban.
2012. máj. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok. Nálam kimutatták az allergiát, többek között háziporra és atkára.
2012. máj. 21. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az orrdugulásnak több oka lehet:

- orrsövényferdülés vagy polip

- allergia (poratkára, pollenre, gombára, állati szőrre stb.)

- gyulladásos fertőzés (valamilyen szinuzitisz)

Nekem ez utóbbi eset forog fent: a felső fogsorom be van gyulladva, és ez ugye épp az orr nyálkahártya alatt van.

Lehet ezt sprékkel lohasztgatni, de elsősorban AZ OKOT KELL MEGSZÜNTETNI.


Tehát: allergológus, orr-fül-gégész után érdemes elsétálni a fogorvosodhoz is!

2012. aug. 15. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Most jöttem meg a Balcsiról. Érdekes módon ott nem dugultam be. Mihelyst hazajöttem, kezdődik megint. Lehet, hogy az ottani párás levegő használt?
2012. aug. 15. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Csakhogy nappali is ugyanilyen száraz a levegő a szobában mint este. Szóval az esti megjelenés továbbra is rejtély.
2016. okt. 22. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Szia! Fent áll még a problémád? Én is ugyanezzel küzdök...
2017. jan. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!