Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Elkaphattam-e a hív vírust?...

Elkaphattam-e a hív vírust? Ez lehet a tünete?

Figyelt kérdés

Másfél hete egy idegen sráccal érintkeztem szexuálisan védekezés nélkül és olyan 3 napja rossz a közérzetem, úgy érzem az egész testem zsibbad és a bőröm felváltva viszket a testem különböző pontjain, egyszer a homlokom, máskor a hátam, utána a fülem töve és így tovább, de a testem minden részén jelentkezik ez a viszketés. Lázamat megmértem, nem érte el a 37-t. Néha ráz a hideg, gyengének érzem magam.

Nem tudom hogy a nyirokcsomóm is beduzzadt-e, vagy csak én beszélem be magamnak, mindenesetre pont ott jött ki egy pattanásom és akár azt is érezhetem. A testemet forrónak érzem, hasam nem ment, étvágyam változó, és nagyon fáradékony vagyok. A fejem is fáj és a homlokomon, de csak a homlokomon apró kiütések jöttek ki.

A kérdésem az lenne, hogy mindezt okozhatja romlott étel is, mert pár napja lejárt szavatosságú ételt ettem, vagy a tünetek csak a hív vírust jelenthetik?

Hajdú-Bihar megyei vagyok, egyáltalán itt milyen gyakori az AIDS? Mennyi ideig várjak és hol tudok itt elmenni anonim szűrésre? Nagyon félek...



2012. máj. 31. 17:57
 1/6 anonim ***** válasza:
35%
Hát így jártál. Viseld a védekezés nélküli szexelés következményeit. Ráadásul egy idegennel? Nem tudlak sajnálni.
2012. máj. 31. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%

A betegség szakaszai:


1. szakasz: A HIV fertőzés utáni 3-4 hét a HIV vírus lappangási időszaka, a beteg még nem AIDS-es.

2. szakasz: A HIV fertőzést követő 3-6 hétben lép fel. Tünetei: átmeneti nyirokcsomó-megnagyobbodás, láz, fáradékonyság, rossz közérzet, izomfájdalom és kanyaró szerű bőrkiütések. A fertőzöttek 1-2 hét elteltével hirtelen tünetmentessé válnak.

3. szakasz: Tünetmentes HIV betegség, vagyis semmilyen klinikai tünet nincs, közben a vírus szaporodása változatlan mértékben zajlik. Ez az állapot 3-8 évig tart.

4. szakasz: Megjelenik a krónikus, megmagyarázhatatlan hasmenés időszaka, és tovább tart, mint egy hónap. A beteg nyirokcsomója megnagyobbodik, elkezd fogyni, lázrohamai vannak, éjjel izzad.

5. szakasz: Kifejlett HIV betegség: Ezt a szakaszt nevezzük AIDS betegségnek. Ennek átlagos időtartalma 6 hónaptól 2 évig terjed, melyet halál követ.


Ezt bemásoltam innen: [link]


Szóval a lényeg, hogy 3-4 hétig még csak lappangási időszakban van a betegség, úgyhogy ha esetleg elkaptad, még akkor sem jelentkezne tünet. Ne idegeskedj! A wikipédián azt olvastam, ha Magyarországon a szexuálisan aktív lakosságot mintegy 7.000.000-ra becsüljük, akkor ez 0,11%-os HIV fertőzöttséget jelent.

2012. máj. 31. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Tom Benko ***** válasza:
Ennyi idő alatt nem igazán jelentkeznek tünetek, de azért érdemes lenne egy HIV teszt, ha ennyire izgat.
2012. máj. 31. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

2-es

Akkor ez 7700 beteg Mo-on. De gondolom, h csak a nyilvántartottak. Vajon ezen felül mennyi nem megy el szűrésre?

2012. máj. 31. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha el is kaptad, ez még akkor sem annak a tünete.

De ugyan áruld már el, hogy ha idegenekkel szexelsz, miért nem használsz legalább kotont?

2012. máj. 31. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
A nyilvántartott HIV fertőzöttek száma Magyarországyon 4000 alatt van. A 7700 ember becslések alapján jön ki (mert ugye nem mindenkiről tudjuk)
2012. jún. 19. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!