Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Elégettem az ujjamat, mit...

Elégettem az ujjamat, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Hülye létemre amikor levehettem az edényt a tűzről, elfejetettem, hogy forró... Gyorsan hideg vízzel leöntöttem, egy kicsit fáj. Mit csináljak? :/

2012. jún. 15. 13:04
 1/3 anonim ***** válasza:
Égési sérülésnél mindig ugyanazt kell csinálni: hűteni. folyó hideg víz alá tartsd egy 10-20 percig, és ha látod hogy nem csak piros (hanem pl leválik a bőr) akkor irány az ügyelet.
2012. jún. 15. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Ha csak kicsit fáj akkor valószínűleg nem nagyon komoly. Ne aggódj a fájdalom el fog múlni. Nekem amikor annyira megégett, hogy felhólyagosodot akkor kellett neki néhány óra mire elmúlt a fájdalom, de akkor is nyom nélkül gyógyult. A kisebb égésnél pedig kb. fél óra elmúlt a fájdalom. Minden esetre az jót tesz ha hideg víz alá tartod. Addig nem fáj.
2012. jún. 15. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha van otthon Irix, akkor fújd be vele vagy tegyél rá jeget.
2012. jún. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!