Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Okozhatja a kullancs? Vagy...

Okozhatja a kullancs? Vagy tényleg csak egyszerű torokgyulladás?

Figyelt kérdés
3 hete kullancsot találtam magamban, amint észre vettem azonnal kiszedtük (nem telt el 24 óra). Figyelem azóta is a helyét, semmi pirosság, teljesen eltűnt. De, most 1 hete fáj a torkom, náthás vagyok, kis láz, fáradtság, fejfájás. Gyorsan ki szoktam gyógyulni ezekből a megfázásokból, és nagyon zavar h már több mint egy hete tart. Már voltam dokinál, azt mondták ne aggódjak, ez csak csúnya torok és garatgyulladás. De nekem mégis kételyeim vannak! Lehet ennek köze a kullancshoz?
2012. jún. 21. 22:03
 1/3 anonim ***** válasza:
Nyugi, nincs semmi bajod!
2012. jún. 29. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Kullancsnál lehet olyan is lyme-kór esetén, hogy elmúlik a pirosság, a csípés körül nem látszik semmi, viszont megmarad egy úgynevezett kokárda. Egy kör alakban elhelyezkedő, hullámos szélű bőrpírszerűséget kell elképzelni egy kesekenyebb sávban, melynek középpontja a kullancscsípés helye. Van, hogy nehéz észre venni, mivel nagysugarú a kör (tehát akár 10 centire is lehet a csípéstől), érdemes tehát csupán íveket is keresni. Amennyiben lyme. Ennek valószínűsége függ attól is melyik tájegységen, melyik megyében laksz. Orvos itt sem árt. Izzadás, szédülés, erős levertség jelentkezik-e?
2012. júl. 10. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
kér egy sima vértesztet a háziorvostól lyme kórra. nincs vesztenivalód.
2012. júl. 31. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!