Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Szklerózis multiplex-szel...

Szklerózis multiplex-szel kapcsolatban van valakinek tapasztalata (esetleg rokontól/ismerőstől)?

Figyelt kérdés
Anyukám most közölte, hogy ezt diagnosztizálták nála már majdnem 4 éve, csak eddig mindig közbejött valami és nem akart minket terhelni vele. Már elég erősen mutatkoznak a jelei, gyengék nagyon a lábai. Nagyon szomorú vagyok. 19F
2012. jún. 25. 15:16
 1/7 shoona:D ***** válasza:
100%
nekem ugyan nincs ilyen ismerősöm de elsősegélyes vok,ha valamiben tudok segíteni vagy ha kérdésed van itt vok :)
2012. jún. 25. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 shoona:D ***** válasza:
anyukád rendesen lát?
2012. jún. 25. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nem, gépen dolgozik és szemüveg kell már neki.

Ajj de sz*r ez az egész helyzet. :(

2012. jún. 25. 18:02
 4/7 anonim ***** válasza:
Én is az vagyok...sajnálom,hogy ilyen gyorsan romlik anyukád...
2012. júl. 1. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is Szklerózis multiplex-es anyukám. Már születésemkor is beteg volt, így én könnyebben viselem. Tapasztalatból tudom, hogy vannak olyan évek, mikor stagnál és egyáltalán nem romlik az állapota. Már több, mint húsz éve beteg, de jár és lát. Ez gyógyíthatatlan betegség, de nem halálos és az életmód is sokat segít, hogy ne romoljon az állapota. Az orvosi vélemények megegyeznek abban, hogy a napfény sokat segít nekik és persze az egészséges táplálkozás. A sport is ajánlott, persze attól függ, hogy milyen az aktuális állapota, de az úszást ajánlom. A stressz helyzetektől óvni kell. Megértem, hogy szomorú vagy, de gondolj bele, hogy még sokáig veled lesz, és én nem adom fel a reményt. Szoktam olvasni angol oldalakat és nem lehetetlen, hogy megéljük, hogy akár gyógyítható is legyen. Nemrég láttam, hogy külföldön végeznek műtéteket,amin magyar betegek is részt vettek. Javulásról számoltak be és arról, hogy nem annyira fáradékonyak. Addig is kitartást! Biztosítsd a szeretetedről, az is segít!
2012. júl. 17. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Mindig mellette állok, ha kell. A szeretet kimutatása nem egyszerű nekem, de azért szoktam vele próbálkozni. :)
2012. júl. 17. 20:27
 7/7 anonim ***** válasza:

Én is SM-es vagyok, szerencsére még elviselhető az állapotom bár már nem tudok munkahelyre járni :(.

Kutya rossz dolog a fáradtság mind pszichikailag mind fizikailag, testileg - ez ellen nem tudnak mit tenni.

Reggel jobb az állapotom, este nagyon rossz.

Mindig csak ígérgetik, hogy lesz gyógyszer, de egyelőre nem tudják meggyógyítani.

Neuropátiás problémák (járásgondok, neuropátiás fájfalmak) esetén segít az alfa-liponsav napi 100-300 mg.

Nekem ez csodaszer volt.

Messzire menni nem tudok vele se, de a lakáson belül nincsenek gondjaim.

Lázas állapotot kerülni kell, akkor nagyon beromlik az ember (aszpirin, algopirin, ibuprofen mint jól jön erre).

2015. jan. 17. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!