Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Hogyan jelölik a perubalzsamot?

Kicsi.nyunyi kérdése:

Hogyan jelölik a perubalzsamot?

Figyelt kérdés
ki hozta az allergia teszt hogy a perubalzsamra allergiás vagyok az a kérdésem hogy az összetevőkben mit kell nézni hogy van jelölve ??
2012. jún. 28. 22:56
 1/3 anonim ***** válasza:

Tudom, nem ez volt a kérdésed lényege:


Kerülendő perubalzsam allergia esetén: "ÉLELMISZEREK, amelyek vaníliát, fahéjat tartalmaznak (krémes lepény, csokoládék, üdítő italok, cola). Majoránna, bors, curry, ketchup, fahéj, méz, karamell, szegfűszeg citrusfélék (citrom, narancs), citrusfélék héját tartalmazó termékek, konzervipari termékek / befőttek, lekvárok/, cukorkák, szörp, rágógumi, köhögés elleni cukorkák, Ízesített-fűszeres italok (pl. narancs és citrom üdítők, vermut) és -szószok (pl. chilli), illatosított teák, fagylaltok, májkrém, dohány."


A perubalzsam nagyon sok hagyományos kozmetikumban benne van úgy, hogy fel sem tüntetik, ugyanis az illatkomponens alkotórésze. Ilyenkor csak annyit köteles a gyártó írni, hogy: Parfum, Fragrance, vagy illat anyagok. Sokszor még élelmiszerek ízfokozói és aroma anyagai közt is megtalálhatjuk. A megoldás: élelmiszert próbálj meg beszerezni háztájiból, vagy bio boltból, vagy kerüld a mesterséges aromákat, illatokat és ízfokozókat tartalmazó kajákat. Az élelmiszerek hátulján már kötelező feltüntetni ezeket az infókat. A fahéj aromával vigyázz, mert az nem valódi fahéj, hanem szintetikum (kőolaj + perubalzsam).

2012. jún. 29. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
kössziimm
2012. jún. 29. 16:35
 3/3 anonim válasza:
látom, nem mostani kérdés, és már megválaszolásra került, de azért felteszem it is az én kapcsolódó kérdésemet, hátha látja más perubalzsam-allergiás is, és tud nekem válaszolni... mekkora esélyt láttok arra, hogy tetoválófesték perubalzsamot tartalmazzon?a gyártók nem adják ki az összetevőket..
2014. okt. 26. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!